Notiks konsultāciju diena Erasmus+ projektu pieteicējiem

22.02.2019

2019. gada 28. februārī Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) rīko konsultāciju dienu, lai sniegtu atbalstu Erasmus+ programmas 2. pamatdarbības “Stratēģiskās partnerības” (KA2) projektu pieteikumu sagatavošanā.

Lasīt vairāk »

VIAA izstādē Skola 2019 informēs par izglītības iespējām Latvijā un ārvalstīs

21.02.2019

VIAA stendā noderīgu informāciju par izglītības iespējām varēs iegūt gan skolēni, gan ikviens interesents, kurš vēlas pilnveidot savas zināšanas un prasmes. Apmeklētāji varēs uzzināt par Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ piedāvātajām iespējām. Šajā programmā iesaistīties var visu izglītības līmeņu skolēni un studenti, kā arī pedagogi, augstskolu mācībspēki un pieaugušo izglītotāji.

Lasīt vairāk »

Aicina zinātniekus pieteikt projektus par pārtikas un diētas ietekmi uz lieko svaru

21.02.2019

Aicinām zinātniekus iesniegt pētniecības projektu pieteikumus par tēmu “Diētas, pārtikas komponentu un pārtikas pārstrādes ietekme uz ķermeņa lieko svaru un ar to saistītajām metaboliskajam slimībām”. Pirms pieteikumu var iesniegt līdz 2019. gada 2. aprīlim, bet pilnā pieteikuma iesniegšanas termiņš ir 9. jūlijs.

Lasīt vairāk »

Studentiem un absolventiem iespēja pieteikties BAFF prakses programmas stipendijai

21.02.2019

Līdz 2. aprīlim augstskolu pēdējo kursu studenti vai absolventi, kas augstāko izglītību ieguvuši pēdējo sešu mēnešu laikā, aicināti pieteikties Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda (BAFF) stipendijai 30 000 ASV dolāru apmērā, kas sniedz iespēju papildināt profesionālās zināšanas, strādājot uzņēmumā ASV uz laiku līdz vienam gadam. BAFF prakses programma piedāvā iespēju iegūt starptautisku profesionālu pieredzi jebkurā izvēlētajā jomā.

Lasīt vairāk »

Notiks tematiskais seminārs par mūžizglītības mobilitātes vadlīnijām

20.02.2019

Laikā no 2019. gada 9. maija līdz 11. maijam Norvēģijas Erasmus+ nacionālā aģentūra organizē Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ nacionālo aģentūru starptautiskās sadarbības pasākumu (TCA) – tematisko semināru "Vadlīnijas mūžizglītības mobilitātei - standarti, metodes un rezultāti" (“EU Skills agenda, Mobility and Guidance - Guidance for Lifelong Learning Mobility – standards, methods and outcomes”)  Bergenā, Norvēģijā.

Lasīt vairāk »

Aicinām zinātniskās institūcijas piedalīties konkursā par pārtikas un uztura drošību

19.02.2019

Izglītības un zinātnes ministrija ir iesaistījusies Kopējo programmēšanas iniciatīvu “Veselīgs uzturs veselīgam dzīvesveidam”, “Lauksaimniecība, pārtikas nodrošinājums un klimata pārmaiņas” un "Veselīgas un produktīvas jūras un okeāni” kopīgi veidotajā konkursā “Zināšanu kopa par pārtikas un uztura drošību”, kas zinātniskajām institūcijām ir  atvērts no 2019. gada 29. janvāra. Izglītības un zinātnes ministrija finansē zināšanu kopas aktivitātes līdz 50 000 eiro apmērā.

Lasīt vairāk »

Īsteno sociālu iekļaušanu caur digitālo iemaņu apguvi un starppaaudžu mācīšanos

18.02.2019

No 2017. gada 1. septembra līdz 2018. gada 31. oktobrim Mālpils novada dome sadarbībā ar Land Niederösterreich Landwirtschaftliche Fachschule Poysdorf (Austrija), M3 MCube association (Francija) un Fundacja Badz Aktywny (Polija) īstenoja Erasmus+ programmas stratēģisko partnerību pieaugušo izglītības sektora projektu “Sociālā iekļaušana caur digitālo iemaņu apguvi un starppaaudžu mācīšanos (SINDI)” (“Social Inclusion through Digital Skills and Intergenerational Learning”).

Lasīt vairāk »

ERA-NET ERA-PerMed izsludina jaunu projektu konkursu personalizētās medicīnas jomā

06.02.2019

Izsludināts jauns projektu konkurss ERA-NET ERA-PerMed par tēmu “Personalizētā medicīna: multidisciplināri pētījumi ar virzību uz ieviešanu” ("Personalised Medicine: Multidisciplinary Research Towards Implementation"), kurš norisinās divās kārtās un pirmās kārtas projektu iesniegšanas termiņš ir 2019. gada 7. marts.

Lasīt vairāk »

Augstskolas var pieteikties Erasmus+ augstākās izglītības hartai

05.02.2019

Eiropas Komisija (EK) aicina Eiropas augstākās izglītības iestādes pieteikties Erasmus+ programmas augstākās izglītības hartai (ECHE – Erasmus Charter for Higher Education), kas sniedz iespēju augstākās izglītības iestādēm piedalīties Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ aktivitātēs.

Lasīt vairāk »

Izsludināts jauns konkurss ERA-NET NEURON smadzeņu slimību un nervu sistēmas saslimšanu jomā

04.02.2019

ERA-NET NEURON ir izsludinājis jaunu projektu konkursu smadzeņu slimību un nervu sistēmas saslimšanu jomā par tēmu “Starptautiski pētniecības projekti par translācijas biomarķieriem smadzeņu saslimšanām”. Projektu konkurss notiks divās kārtās, un projektu iesniegšanas termiņš pirmajā kārtā ir 2019. gada 11. marts.

Lasīt vairāk »

ERA-Net izsludina konkursu kardioloģijas pētījumu jomā

30.01.2019

Izsludināts ERA-CVD projektu konkurss jaunajiem zinātniekiem sirds un asinsvadu slimību pētījumu jomā. Projektus var pieteikt pētniecības konsorciji, kuros pārstāvētas vismaz trīs valstis. Kopējais projektā pieejamais finansējums ir aptuveni 10 miljoni eiro.  Projektu konkurss noritēs vienā kārtā, un pieteikumus jāiesniedz līdz 29. aprīlim.

Lasīt vairāk »

ERA-NET Cofund izsludina konkursu neirodeģeneratīvo slimību jomā

28.01.2019

Izsludināts jauns projektu konkurss “Personalizētā medicīna neirodeģeneratīvajām slimībām”. Atbalstu iespējams saņemt pētījumiem par tādām tēmāk kā alcheimera slimība, parkinsona slimība, prionu izraisītas slimības, spinālā muskuļu atrofija u.c. tēmām. Projektu konkurss noritēs divās kārtās - pirmā posma pieteikumus jāiesniedz līdz 12. martam.  

Lasīt vairāk »

Iespēja pieteikt pētniecības projektus JPI-EC-AMR konkursā

20.12.2018

2018. gada 14. decembrī ir izsludināts JPI-EC-AMR jauns projektu konkurss “Antimikrobiālās rezistences diagnostika un uzraudzība”, kurā projektu uzsākšana paredzēta 2019. gada nogalē.

Lasīt vairāk »

Izsludināts konkurss Erasmus+ profesionālās izglītības un mācību mobilitātes hartas saņemšanai

19.12.2018

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) informē, ka Eiropas Komisija (EK) izsludinājusi 2019. gada konkursu Eiropas Savienības (ES) Erasmus+ programmas profesionālās izglītības un mācību mobilitātes hartas saņemšanai, kas sniedz iespēju pieteikties Erasmus+ programmas atbalstam vienkāršotā kārtībā.

Lasīt vairāk »