Satura un valodas integrētā apguve – drošs solis pretī panākumiem

26.07.2016

“Izglītības sistēmā ir nepieciešamas nopietnas pārmaiņas!” – to dzirdam arvien biežāk izglītības iestādēs, medijos un sabiedrībā. Laimīgā kārtā skolotāji ir tie cilvēki, kuri vienmēr ir gatavi mācīties, pilnveidoties un meklēt jaunus risinājumus. Kas ir tie instrumenti, kuri varētu palīdzēt jebkuram pedagogam paaugstināt mācību procesa efektivitāti?

Lasīt vairāk »

Spānijā notiks kontaktseminārs par pieaugušo izglītību

26.07.2016

No šī gada 6. līdz 9. novembrim Toledo pilsētā (Spānija) notiks Erasmus+ nacionālo aģentūru starptautiskās sadarbības pasākums (TCA) pieaugušo izglītības sektorā – kontaktseminārs "Recognition and validation in adult education".

Lasīt vairāk »

Pieredzes stāsts: jebkura iespēja iziet no komforta zonas ir izaugsme

22.07.2016

Rīgas Stila un modes profesionālā vidusskola iepriekšējā mācību gadā piedalījās Erasmus+ mācību mobilitātes projektos “Skolas audzēkņu konkurētspējas veicināšana ES darba tirgū“ un “Skolas skolotāji apgūst jaunas darba metodes ārvalstīs”.

Lasīt vairāk »

Pārrunā Latvijas un Moldovas sadarbību izglītības un zinātnes jomā

21.07.2016

Šī gada 20. jūlijā Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās tikās ar Moldovas Republikas ārlietu ministra vietnieku Lilianu Darii (Lilian Darii) un Moldovas vēstnieku Latvijā Jeudženu Revenko (Eugen Revenco), lai iepazīstinātu ar Latvijas profesionālās izglītības un zinātnes sistēmu, kā arī dalītos pieredzē ar Latvijas veiktajām reformām profesionālās izglītības jomā. 

Lasīt vairāk »

Pieredzes stāsts: beidzot esmu atradis sev piemērotu profesiju

20.07.2016

Profesionālās izglītības kompetences centra (PIKC) Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma absolvents Eduards Savicks (24), pabeidzot mācības Jauniešu garantijas programmā, pusotra gada laikā ieguva viesu uzņemšanas dienesta speciālista profesiju un labu darbu.

Lasīt vairāk »

Aicina uz informācijas dienu “Viedās pilsētas un kopienas”

15.07.2016

Šī gada 23. septembrī Eiropas Inovācijas un tīklu izpildaģentūra  Briselē organizē programmas Apvārsnis 2020 tematisko informācijas dienu “Viedās pilsētas un kopienas”. 

Lasīt vairāk »

Latvijas jaunie profesionāļi gatavojas konkursam EuroSkills 2016

14.07.2016

Lai nodrošinātu veiksmīgu Latvijas komandas dalību Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2016, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) organizē gatavošanās maratonu 32 labākajiem topošajiem amata meistariem 10 dažādās profesijās. Prasmīgākie no šiem jauniešiem pārstāvēs valsti uz starptautiskās skatuves.

Lasīt vairāk »

Izsludināta projektu pieteikumu 2. kārta Erasmus+ augstākās izglītības mobilitātei

20.06.2016

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) informē, ka Eiropas Komisija (EK) izsludinājusi 2016. gada projektu pieteikumu konkursa 2. kārtu Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta atbalsta programmas Erasmus+ 1. Pamatdarbības aktivitātē KA107 “Personu mobilitāte augstākajā izglītībā starp programmas un partnervalstīm”. 

Lasīt vairāk »

Izsludināts kopuzņēmuma “Biorūpniecība” projektu konkurss

21.04.2016

Kopuzņēmums “Biorūpniecība” (Bio-Based Industries Joint Undertaking, BBI JU) 19. aprīlī atklāja pieteikšanos 2016. gada projektu konkursam.

Lasīt vairāk »

Augstskolas aicinātas pieteikties Erasmus Augstākās izglītības hartai

15.02.2016

Eiropas Komisija (EK) aicina Eiropas augstākās izglītības iestādes pieteikties Erasmus Augstākās izglītības hartai (ECHE – Erasmus Charter for Higher Education), kas sniedz iespēju augstākās izglītības iestādēm piedalīties Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ aktivitātēs.

Lasīt vairāk »

Izsludināts programmas Eurostars-2 projektu konkurss

01.02.2016

EUREKA Sekretariāts ir izsludinājis programmas Eurostars-2 projektu konkursu. Konkursa mērķis ir atbalstīt pētniecībā un attīstībā iesaistītus mazos un vidējos uzņēmumus, kas attīsta inovatīvus produktus, tehnoloģijas vai pakalpojumus ar mērķi panākt priekšrocības to tirgus konkurētspējā. 

Lasīt vairāk »

Izsludināts Nordplus programmas 2016. gada konkurss

02.12.2015

Ziemeļvalstu ministru padome un Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina izglītības iestādes un organizācijas, kas darbojas izglītības jomā, iesniegt pieteikumus Nordplus Jauniešu, Pieaugušo, Augstākās izglītības, kā arī Horizontālajā un Ziemeļvalstu valodu programmā, lai īstenotu studentu, skolēnu un pasniedzēju mobilitāšu, kā arī sadarbības tīklu un projektu aktivitātes izglītībā starp Baltijas valstīm un Ziemeļvalstīm.

Lasīt vairāk »

Izsludina konkursu Erasmus+ profesionālās izglītības un mācību mobilitātes hartām

12.11.2015

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) informē, ka Eiropas Komisija (EK) ir izsludinājusi 2016. gada konkursu Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Profesionālās izglītības un mācību mobilitātes hartu (VET Harta) pieteikumiem.

Lasīt vairāk »

Izsludina konkursu Erasmus+ projektu pieteikumiem

30.10.2015

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izsludina 2016. gada projektu pieteikumu konkursu Eiropas Savienības (ES) Erasmus+ programmā izglītības un mācību jomā. Konkursā var piedalīties organizācijas, kas darbojas izglītības, mācību, jaunatnes vai sporta jomā.

Lasīt vairāk »

Pētniekiem piedāvā finansējumu mobilitātei

01.07.2016

Igaunijas Pētniecības padome Mobilitas Pluss programmas ietvaros pēcdoktorantūras un izciliem pētniekiem piedāvā finansējumu mobilitātei pētniecības darbu veikšanai Igaunijā.

Lasīt vairāk »

Piedāvā praksi Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāgā

09.06.2016

Latvijas pilsoņiem ir iespēja pieteikties praksei Vācijas Federatīvās Republikas (VFR) Bundestāgā. Jāpiesakās līdz 2016. gada 20. jūlijam.

Lasīt vairāk »

Iespēja pieteikties Meksikas stipendiju programmai

19.05.2016

Līdz 2016. gada 15. septembrim izsludināta pieteikšanās Meksikas speciālo stipendiju programmai. 

Lasīt vairāk »

Piedāvā stipendijas mācībām Japānā

03.05.2016

Japānas vēstniecība izsludinājusi pieteikšanos Japānas valdības (Monbukagakusho) stipendijām 2017. gadam. Iespēja pieteikties Latvijas 12. klašu skolēniem un studentiem.

Lasīt vairāk »

Iespēja pieteikties stipendijai grieķu valodas un kultūras kursiem

26.04.2016

Grieķijas Republikas valdība piedāvā Latvijas studentiem, augstskolu pētniekiem un mācībspēkiem vienu stipendiju grieķu valodas un kultūras kursiem 2016. gada vasarā. Pieteikumu iesniegšanas termiņš – šī gada 27. maijs.

Lasīt vairāk »

Zinātniekiem iespēja pieteikties stipendijai un veikt pētījumus par Ukrainu

06.04.2016

Iniciatīva "Ukrainian Research in Switzerland" (URIS) izsludinājusi pieteikšanos stipendijai sešu mēnešu pētniecības darbiem Bāzeles universitātē (Šveice) 2017. gada pavasara semestrī.

Lasīt vairāk »

Piedāvā vienu stipendiju maģistrantūras studijām Ķīnā

04.04.2016

Džedzjanas universitāte (Zhejiang University) Ķīnā piedāvā Latvijas studentiem ar bakalaura grādu vienu stipendiju studijām maģistra programmā “Ķīnas studijas”. Pieteikšanās termiņš pagarināts līdz 25. maijam. 

Lasīt vairāk »