Aicina pieteikt Erasmus+ iedvesmas personas

17.04.2019

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina Erasmus+ projektu īstenotājus skolu un profesionālās izglītības sektoros piedalīties aptaujā, ar kuras palīdzību plānots noskaidrot īstenoto Erasmus+ projektu nozīmi priekšlaicīgas skolas pamešanas novēršanā, sociālās iekļaušanas veicināšanā, kā arī atstumšanas un radikalizācijas novēršanā. 

Lasīt vairāk »

Erasmus+ mobilitāte sniedz iespējas un rada izaicinājumus Latvijas darba tirgum

15.04.2019

Diskutējot par strādājošo studentu Erasmus+ mobilitātes izaicinājumiem, šodien Eiropas Savienības (ES) mājā darba devēji, studenti un augstskolu pārstāvji bija vienisprātis, ka Erasmus+ mobilitāte gan sniedz virkni iespēju, gan rada izaicinājumus darba tirgum. Statistika liecina, ka Latvijas uzņēmumi kļūst arvien atvērtāki ārvalstu praktikantiem, un arī Latvijas augstskolu studenti arvien biežāk dod priekšroku praksei, nevis studiju periodam ārvalstīs.

Lasīt vairāk »

Iespēja pieteikties stipendijām studijām un pētniecībai Vācijā

15.04.2019

Līdz 15. jūnijam jaunajiem zinātniekiem (doktorantiem) un pēcdoktorantūras pētniekiem, augstskolu mācībspēkiem un studējošajiem maģistrantūras programmās ir iespēja pieteikties Katoļu Akadēmiskā Ārzemju Dienesta (KAAD) stipendijām Vācijā. Stipendijas piešķir visās studiju programmās, tajā skaitā reliģiju zinātne, izņemot teoloģiju.

Lasīt vairāk »

Diskusijas tiešraide: Strādājošo studentu Erasmus+ mobilitātes izaicinājumi

12.04.2019

Šodien, 15. aprīlī, plkst. 11.00 aicinām tiešraidē vērot Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizēto diskusiju “Strādājošo studentu Erasmus+ mobilitātes izaicinājumi”. Diskusija notiek Eiropas Savienības mājā, un to atbalsta Eiropas komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Lasīt vairāk »

Pirmo reizi pasniegtas karjeras balvas izglītībā

12.04.2019

Šodien, 12. aprīlī, Liepājā notiekošās nacionālās karjeras speciālistu konferences “Līdzsvars dzīvē – līdzsvars karjerā” laikā pirmo reizi pasniegtas Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) balvas “Karjeras lidojums 2019”, lai izceltu sasniegumus karjeras atbalsta jomā izglītības iestādēs.

 

 

Lasīt vairāk »

Studentiem iespēja piedalīties DUO-Korejas stipendiju programmā

11.04.2019

Līdz 2019. gada 10. maijam Latvijas bakalaura un maģistra programmas studenti var pieteikties dalībai DUO-Korea stipendiju programmai ar iespēju vienu semestri (4 mēneši) studēt Korejā. 

Lasīt vairāk »

Liepājā notiks seminārs par Apvārsnis 2020 iespējām

10.04.2019

2019. gada 17. aprīlī Valsts izglītības attīstības aģentūras Nacionālais kontaktpunkts sadarbībā ar Liepājas Universitāti aicina uz informatīvu semināru par iespējām piesaistīt finansējumu Eiropas Savienības pētniecības un inovācijas programmā Apvārsnis 2020. Seminārs norisināsies Liepājas Universitātē un uz to ir aicināti visi interesenti no pētniecības institūcijām, uzņēmumiem un nevalstiskajām organizācijām. 

Lasīt vairāk »

ERA-NET ERA-PerMed izsludina jaunu projektu konkursu personalizētās medicīnas jomā

06.02.2019

Izsludināts jauns projektu konkurss ERA-NET ERA-PerMed par tēmu “Personalizētā medicīna: multidisciplināri pētījumi ar virzību uz ieviešanu” ("Personalised Medicine: Multidisciplinary Research Towards Implementation"), kurš norisinās divās kārtās un pirmās kārtas projektu iesniegšanas termiņš ir 2019. gada 7. marts.

Lasīt vairāk »

Augstskolas var pieteikties Erasmus+ augstākās izglītības hartai

05.02.2019

Eiropas Komisija (EK) aicina Eiropas augstākās izglītības iestādes pieteikties Erasmus+ programmas augstākās izglītības hartai (ECHE – Erasmus Charter for Higher Education), kas sniedz iespēju augstākās izglītības iestādēm piedalīties Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ aktivitātēs.

Lasīt vairāk »

Izsludināts jauns konkurss ERA-NET NEURON smadzeņu slimību un nervu sistēmas saslimšanu jomā

04.02.2019

ERA-NET NEURON ir izsludinājis jaunu projektu konkursu smadzeņu slimību un nervu sistēmas saslimšanu jomā par tēmu “Starptautiski pētniecības projekti par translācijas biomarķieriem smadzeņu saslimšanām”. Projektu konkurss notiks divās kārtās, un projektu iesniegšanas termiņš pirmajā kārtā ir 2019. gada 11. marts.

Lasīt vairāk »

ERA-Net izsludina konkursu kardioloģijas pētījumu jomā

30.01.2019

Izsludināts ERA-CVD projektu konkurss jaunajiem zinātniekiem sirds un asinsvadu slimību pētījumu jomā. Projektus var pieteikt pētniecības konsorciji, kuros pārstāvētas vismaz trīs valstis. Kopējais projektā pieejamais finansējums ir aptuveni 10 miljoni eiro.  Projektu konkurss noritēs vienā kārtā, un pieteikumus jāiesniedz līdz 29. aprīlim.

Lasīt vairāk »

ERA-NET Cofund izsludina konkursu neirodeģeneratīvo slimību jomā

28.01.2019

Izsludināts jauns projektu konkurss “Personalizētā medicīna neirodeģeneratīvajām slimībām”. Atbalstu iespējams saņemt pētījumiem par tādām tēmāk kā alcheimera slimība, parkinsona slimība, prionu izraisītas slimības, spinālā muskuļu atrofija u.c. tēmām. Projektu konkurss noritēs divās kārtās - pirmā posma pieteikumus jāiesniedz līdz 12. martam.  

Lasīt vairāk »

Iespēja pieteikt pētniecības projektus JPI-EC-AMR konkursā

20.12.2018

2018. gada 14. decembrī ir izsludināts JPI-EC-AMR jauns projektu konkurss “Antimikrobiālās rezistences diagnostika un uzraudzība”, kurā projektu uzsākšana paredzēta 2019. gada nogalē.

Lasīt vairāk »

Izsludināts konkurss Erasmus+ profesionālās izglītības un mācību mobilitātes hartas saņemšanai

19.12.2018

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) informē, ka Eiropas Komisija (EK) izsludinājusi 2019. gada konkursu Eiropas Savienības (ES) Erasmus+ programmas profesionālās izglītības un mācību mobilitātes hartas saņemšanai, kas sniedz iespēju pieteikties Erasmus+ programmas atbalstam vienkāršotā kārtībā.

Lasīt vairāk »