Par godu Erasmus 25. gadadienai pirmo reizi Latvijā rada 3D ielu mākslu

23.07.2012

Piektdien, 27. jūlijā, Rīgas Doma laukumā taps 3D ielu māksla – uz vecpilsētas bruģa tiks zīmēts attēls, kurš no viena skatu punkta izskatīsies trīsdimensionāls. Tas ir pirmais mēģinājums Latvijā radīt šāda veida mākslu, ko par godu populārākās studentu apmaiņas programmas Erasmus 25. gadadienai organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA).

Doma laukumā mākslinieki radīs ievērojamu ielu gleznojumu – darbu sāks jau plkst. 05:00 no rīta, savukārt skatītājiem interesantākā darba procesa daļa būs vērojama, sākot no plkst. 11:00 līdz 14:00. Dienu vēlāk, 28. jūlijā, sešās Rīgas vietās ikvienam pilsētas apmeklētājam būs iespēja pašam piedalīties 3D zīmējumu veidošanā. Maršrutā ir iekļauti ievērojami Eiropas tūrisma objekti, kas sniedz iespēju iepazīt populārākos studentu un pasniedzēju Erasmus galamērķus.

Visi zīmējumi kopā veidos īpašu Erasmus maršrutu  

„Erasmus programmai šis ir īpašs gads – tiek atzīmēta tās  darbības 25. gadadiena, tāpēc vēlamies ar pilsētas iedzīvotājiem un viesiem dalīties svētku sajūtā un dāvināt tiem īpašu projektu – ielu mākslas darbus. Erasmus programma ir vērsta uz attīstību un izaugsmi, sniedzot iespēju izmantot jaunākās izglītības un darba tirgus tendences Eiropā. Tas veicina Latvijas studentu un mācībspēku konkurētspējas paaugstināšanu Eiropas līmenī. Neparastie 3D zīmējumi ir mēģinājums parādīt Erasmus programmas interesentiem to nelielo daļu iegūto zināšanu un sajūtu, ar ko var tikt bagātināta ikviena Erasmus dalībnieka pieredze. Ceram, ka šis projekts iedvesmos arī nākamos programmas dalībniekus uzdrīkstēties pieņemt un atklāt to, ko sniedz Erasmus programma,” norāda VIAA direktore Dita Traidās.