Erasmus nakts noslēdz programmas 25. gadadienas svinības

12.12.2012

Noslēdzot Erasmus 25. jubilejas svinības Latvijā, piektdien, 14. decembrī, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) rīko neformāli izglītojošu piedzīvojumu spēli „Erasmus nakts”. Tās laikā 100 studentu no 15 augstskolām gūs zināšanas un prasmes, kas ir vērtīgas, piedaloties apmaiņas programmā un uz laiku dodoties dzīvot svešumā.

„Mēs bijām patīkami pārsteigti, ka vairāk nekā trīsdesmit studentu komandas pieteicās pasākumam un izrādīja interesi par Erasmus. Programmā ik gadu piedalās arvien vairāk studentu no Latvijas, un mēs ceram, ka arī pasākuma dalībnieki būs to vidū, kas dosies bagātināt savu studiju pieredzi kādā no Eiropas valstīm,” stāsta Dārta Darbiņa VIAA Erasmus nodaļas vadītāja.

Piedzīvojumu spēle „Erasmus nakts” Biznesa augstskolā „Turība” noritēs no plkst. 16.30 līdz pat pusnaktij. Vienas nakts laikā 25 komandas gūs zināšanas šādās darbnīcās:

  • Kultūras daudzveidība: kā notiesāt pūdētu siļķi ar putukrējumu?” (lektors Ansis Bogustovs, ES jautājumu eksperts);
  • „Ar žilbinošu smaidu ir par maz – uzstāties ir jāprot!” (lektore Ina Balamovska, komunikāciju, saskarsmes jomas konsultante un pasniedzēja);
  • „Divas galvas gudrākas par vienu: sadarbības spēks!” (lektors Andžejs Reiters, izaugsmes treneris);
  • „Naudu krāt zeķē vai tērēt līdz pēdējam: alternatīvas?” (lektore Ieva Langenfelde, Swedbank Jauniešu segmenta vadītāja).

Pēc izglītojošām darbnīcām komandas varēs pārbaudīt savas prasmes dažādās neparastās, bet iespējamās situācijās, piedaloties draudzīgās sacensībās. Komanda, kas uzvarēs „Erasmus nakts” zināšanu pārbaudes misijā, balvā no VIAA saņems ceļojumu četrām personām ar prāmi uz Stokholmu.

Sekot līdzi 25. gadadienas svinībām var Facebook un Twitter: „ERASMUS 25 Latvija”.