Notiks seminārs Erasmus+ stratēģisko skolu apmaiņas partnerību projektu īstenotājiem

29.09.2020

2020. gada 8. oktobrī Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) organizē projektu vadības tiešsaistes semināru 2020. gada konkursā apstiprināto Erasmus+ stratēģisko skolu apmaiņas partnerību (Key action (KA) 229) projektu īstenotājiem.

Lasīt vairāk »

Islandes valdība piedāvā stipendijas valodas apguvei

29.09.2020

Līdz 2020. gada 1. decembrim studenti no 27 valstīm, tai skaitā arī Latvijas, var pieteikties Islandes valdības stipendijām, lai apgūtu mūsdienu islandiešu valodu kā otro svešvalodu Islandes universitātē Reikjavikā 2021./2022. akadēmiskajā gadā. Stipendiju programmu administrē Ārni Magnusona (Árni Magnússon) Islandes studiju institūts un katru gadu periodā no 1. septembra līdz 30. aprīlim piedāvā aptuveni 17 stipendijas. 

Lasīt vairāk »

Drīzumā plānota ERA-Net Cofund konkursu izsludināšana

25.09.2020

Šī gada nogalē un nākamā gada sākumā ir plānota jaunu projektu konkursu izsludināšana programmas Apvārsnis 2020 aktivitātē ERA-Net Cofund. Projektu konkursi būs izsludināti informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā, mežu saimniecības jomā un viedās lauksaimniecības jomā. Pētniecības projektos var piedalīties ERA-Net projekta dalībvalstu zinātniskās institūcijas, uzņēmumi un citas organizācijas.

Lasīt vairāk »

Pēcdoktorantūras programmā trijās atlases kārtās īsteno 275 pētniecības projektus

25.09.2020

Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) izsludinātajās pēcdoktorantūras atbalsta programmas pirmajās trijās atlases kārtās īstenoti 275 pētniecības pieteikumi ar kopējo finansējumu 35,5 miljoni eiro. Pirmajā atlases kārtā noslēgti un šobrīd īstenojami ir 132 līgumi, kuru finansējums ir vairāk nekā 17,5 miljoni eiro, un otrajā kārtā – 61 līgumi, kuru finansējums ir 8 miljoni eiro, trešajā atlases kārtā - 82 pētniecības līgumi ar kopēju finansējumu 10 miljoni eiro. Savukārt pēdējā 4. kārtā ir iesniegti 170 pieteikumi ar kopējo pieprasīto finansējumu 18,7 miljoni. 

Lasīt vairāk »

Aicinām mazos un vidējos uzņēmumus pieteikties EIC akseleratora konkursā

24.09.2020

Apvārsnis 2020 Nacionālais kontaktpunkts informē, ka iesniegšanai ir atvērts jauns Eiropas Inovāciju padomes (EIC) akseleratora izsludinātais projektu konkurss, kas būs īpaši aktuāls jaunuzņēmumiem (start-ups) un maziem un vidējiem uzņēmumiem (MVU). Projektu iesniegšanas termiņš ir 2020. gada 7. oktobris

Lasīt vairāk »

Labāko jauno profesionāļu titulu augkopībā iegūst Jēkabpils Agrobiznesa koledžas komanda

23.09.2020

23. septembrī Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā noskaidroti labākie topošie speciālisti lauksaimniecības nozares jauno profesionāļu meistarības konkursā “Augkopība”. Lauksaimniecības izglītības programmu audzēkņu komandu konkurencē pirmo vietu un zelta medaļu ieguva Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienības komanda.

Lasīt vairāk »

Notiks informatīvs seminārs par papildu Erasmus+ stratēģisko partnerību konkursiem

22.09.2020

2020. gada 29. septembrī Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Erasmus+ programmas departaments organizē informatīvu tiešsaistes semināru par projektu pieteikumu sagatavošanu 2020. gada Erasmus+ 2. pamatdarbības stratēģisko partnerību divos jaunos konkursos, kurus Eiropas Komisija (EK) ir izsludinājusi Covid-19 krīzes radīto seku mazināšanai izglītībā. 

Lasīt vairāk »

Erasmus+ izsludina divus jaunus stratēģisko partnerību konkursus

04.09.2020

Erasmus+ programmā izsludināti divi jauni stratēģisko partnerību konkursi Covid-19 krīzes radīto seku mazināšanai izglītībā, lai jauniešiem un pieaugušajiem palīdzētu pārvarēt ekonomiskos un sociālos izaicinājumus ar inovatīvām un radošām pieejām. Saistībā ar šo konkursu izsludināšanu Eiropas Komisija (EK) ir publicējusi Erasmus+ programmas 2020. gada vadlīniju papildinājumus.

Lasīt vairāk »

Izsludināta ceturtā atlases kārta pēcdoktorantūras pētniecības atbalstam

20.05.2020

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izsludina atklātu 4. kārtu pieteikumu atlasei pēcdoktorantūras pētniecības atbalsta saņemšanai. Latvijā reģistrētas zinātniskās institūcijas un komersanti, kas nodarbina jaunos zinātniekus, pētniecības pieteikumus var iesniegt līdz 2020. gada 20. jūlijam. Šobrīd atbalsts paredzēts pētījumiem trīs tēmās, bet tuvākajā laikā tēmu loku plānots paplašināt.

Lasīt vairāk »

Atvērts Latvijas-Ukrainas 2020. gada pētniecības projektu konkurss

12.03.2020

Sākot no 2020. gada 18. marta līdz 18. maijam Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina zinātniekus pieteikties Latvijas-Ukrainas kopīgas sadarbības programmas 2020. gada pētniecības projektu konkursam.

Lasīt vairāk »

Izsludināts Latvijas-Baltkrievijas pētniecības projektu konkurss

04.03.2020

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina zinātniekus līdz 5. maijam pieteikties Latvijas-Baltkrievijas kopīgas sadarbības  programmas 2020. gada pētniecības projektu konkursam. Konkurss veicina un attīsta sadarbību starp Latviju un Baltkrieviju zinātnes un tehnoloģiju jomā, atbalstot zinātniski pētniecisko projektu īstenošanu.

Lasīt vairāk »

Izsludināts Latvijas-Lietuvas-Taivānas zinātniskās sadarbības projektu pieteikumu konkurss

26.02.2020

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina līdz 2020. gada 30. aprīlim universitātes, augstskolas un zinātniskās institūcijas  pieteikties Latvijas – Lietuvas - Taivānas zinātniskās sadarbības atbalsta fonda projektu konkursā. Fonds piešķir atbalstu pētījumiem visās zinātnes nozarēs.

Lasīt vairāk »

Izludināta pieteikšanās Baltic Bonus programmas finansējumam

24.02.2020

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina iesniegt pieteikumus Baltic Bonus programmas finansējumam par Latvijas zinātnieku un uzņēmēju sadarbību pētniecības un inovācijas projektos ar partneriem no Baltijas valstīm un Baltijas jūras reģiona Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm.

Lasīt vairāk »

Zinātnieki aicināti piedalīties Lietuvas sadarbības projektu konkursā

17.02.2020

Lietuvas Pētniecības padome sadarbībā ar Norvēģijas Zinātnes padomi ir izsludinājusi projektu konkursu Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumentu Baltijas pētniecības programmā. Projektu iesniegšanas termiņš ir 2020. gada 3. aprīlis plkst.16.00, un tos kā vadošais partneris iesniedz Lietuvas pētniecības organizācijas. 

Lasīt vairāk »