SkillsLatvia 2017 laureātu vidū arī Jauniešu garantijas audzēkņi

15.05.2017

Nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā SkillsLatvia 2017, kas aprīļa beigās notika Rīgā, četras godalgotas vietas ieguvuši arī profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi, kuri mācās programmā Jauniešu garantija un apgūst profesiju gada vai pusotra laikā. 

Jaunieši ir no četrām izglītības iestādēm un startēja trijās dažādās profesijās. 1. vietas un zelta medaļas ieguva Jelgavas amatu vidusskolas audzēkne Elīna Skrindževska apģērbu izgatavotāja profesijā, kā arī Liepājas Valsts tehnikuma audzēkņi Mihails Pavlovecs un Reinis Jansons, kas startēja komandā mobilās robotikas tehniķa profesijā.

Jauniešu garantijas audzēkņi izcīnījuši arī divas bronzas medaļas jeb trešās vietas. Mobilās robotikas tehniķa profesijā bronzas medaļu ieguva Ventspils tehnikuma audzēknis Arvis Puķītis (startēja komandā ar Rihardu Saulīti), savukārt mēbeļu galdnieka profesijā – Cēsu profesionālās vidusskolas audzēknis Dāvis Ciršs.

Jauniešu garantijas audzēkņu sasniegumi apliecina, ka arī salīdzinoši īsā laikā – gadā vai pusotrā - var iegūt kvalitatīvu izglītību, profesiju un nepieciešamās prasmes, lai vienlīdz konkurētu ar jauniešiem, kuri profesionālās izglītības iestādēs profesiju apgūst trīs vai četrus gadus. Iegūtās godalgas jau pavisam drīz jauniešiem palīdzēs arī darba tirgū, jo viņi absolvēs izglītības iestādes jau šī gada oktobrī,” stāsta Elīna Purmale-Baumane, Valsts izglītības attīstības aģentūras Profesionālās izglītības projektu departamenta direktore.

Atgādinām, ka programmā Jauniešu garantija var mācīties jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri ieguvuši pamata vai vidējo izglītību. Programmā var apgūt profesiju gada vai pusotra laikā, un šī gada vasarā notiks pēdējā uzņemšana, kurā varēs pieteikties apgūt kādu no 35 profesijām gada laikā.