Jauniešu garantijas programmā notiek profesionālās meistarklases

09.06.2017

Jaunieši no astoņām profesionālās izglītības iestādēm, kuri apgūst Jauniešu garantijas profesijas, jūnijā piedalās Valsts izglītības attīstības aģentūras organizētajos profesionālās meistarības paraugdemonstrējumos, lai uzzinātu par jaunākajām tendencēm savās profesijās.

Meistarklases plānotas topošajiem Jauniešu garantijas ēdināšanas un restorānu pakalpojumu izglītības programmu jauniešiem, kā arī tiem audzēkņiem, kuri mācās meža darbu un tehnikas, dekoratīvās kosmētikas un frizieru pakalpojumu izglītības programmās.

Piektdien, 9. jūnijā Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā (RTRIT) notiek meistarklase par jūras produktu pagatavošanas un pasniegšanas noslēpumiem. Savukārt pirmdien, 12. jūnijā Jelgavas Amatu vidusskolā (JAV) gaidāma meistarklase par mūsdienu tendencēm desertu gatavošanā un pasniegšanā, kurā piedalīsies arī Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma audzēkņi.

Trešdien, 14. jūnijā Rīgas Stila un modes tehnikumā notiek profesionālās meistarības paraugdemonstrējumi frizieriem par modes tendencēm vīriešu matu griezumos, bārdas un ūsu noformēšanā. Šajā meistarklasē piedalīsies arī RTRIT un JAV audzēkņi.

Par jūras produktu pagatavošanas un pasniegšanas noslēpumiem ceturtdien, 15. jūnijā varēs uzzināt arī Valmieras tehnikuma un Smiltenes tehnikuma audzēkņi, kā arī Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienības audzēkņi. Savukārt JAV šajā pašā dienā notiek meistarklase par jaunākajām tendencēm kāzu make-up veidošanā.

Noslēdzošā meistarklase paredzēta trešdien, 28. jūnijā Priekuļu tehnikuma Ērgļu struktūrvienības audzēkņiem, kurā notiks koku gāzēju profesionāli tehniskā sporta disciplīnu paraugdemonstrējumi.

Projekta Jauniešu garantija aktivitāte “Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana Jauniešu garantijas ietvaros” tiek finansēta ar Eiropas Savienības Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvas un Eiropas Sociālā fonda atbalstu, kā arī no Latvijas valsts budžeta.