Jauniešu garantijas audzēkņiem notiek profesionālās meistarklases

13.11.2018

Lai profesionāli iedvesmotu audzēkņus, palīdzētu sagatavoties darbam izvēlētajā specialitātē un iepazīstinātu ar jaunākajām tendencēm viņu profesijā, novembrī un decembrī notiek Jauniešu garantijas profesionālās meistarības paraugdemonstrējumi izglītības iestādēs Rīgā, Aizkrauklē, Valmierā, Rēzeknē, Saldū, Kuldīgā, Liepājā un Ventspilī. 

Meistarklasēs piedalās Jauniešu garantijas audzēkņi no 10 profesionālās izglītības iestādēm, kuri apgūst tādas profesijas kā pavāra un konditora palīgs, vizāžists, fotogrāfs, frizieris, manikīra un pedikīra speciālists, kā arī lokmetinātājs.

Meistarības paraugdemonstrējumus vada Latvijā atzīti sava aroda meistari, piemēram, pavāri Māris Astičs un Tomass Godiņš, skaistumkopšanas nozares profesionāļi Gita Šildere, Valdis Isaļniks, Renāte Puķīte un Irita Emberga, Tatjana Budkāne un Kristīne Vindela, kā arī metālapstrādes nozares lietpratējs Māris Zvirbulis.

Profesionālo meistarklašu temati:

   • Jūras produktu pagatavošanas un pasniegšanas noslēpumi,
   • Svētku vakariņas, veltītas Latvijas simtgadei,
   • Vizāžista darbs sadarbībā ar fotogrāfu fotosesijās,
   • Jaunākās tendences matu krāsošanā un frizūru veidošanā,
   • Kombinētais aparāta manikīrs,
   • Mehanizētās un automatizētās metināšanas procesu pielietojums ražošanā,
   • Metināšana ar programmējamām iekārtām un metināšanas procesu MIG/MAG, MIG Pulse, MIG SuperPulse apskats un pielietojums.

Profesionālās meistarības paraugdemonstrējumi notiek Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā, Rīgas Stila un modes tehnikumā, Aizkraukles Profesionālajā vidusskolā, Valmieras tehnikumā, Rēzeknes tehnikumā, Saldus tehnikumā, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā, Liepājas Valsts tehnikumā un Ventspils Tehnikumā. Meistarklasēs piedalās arī audzēkņi no Jelgavas Amatu vidusskolas.

Projekta Jauniešu garantija aktivitāti “Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana Jauniešu garantijas ietvaros” finansē Eiropas Savienības Jaunatnes nodarbinātības iniciatīva un Eiropas Sociālā fonds, kā arī Latvijas valsts budžets.