Pieredzes stāsts: no bērnības sapņa līdz praksei Latvijas modes zīmolā

30.08.2016

Elīna Eihentāle (26), apģērbu modelēšanas un konstruēšanas speciāliste, mācoties Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Jauniešu garantijas programmā, pati atrada prakses vietu un ir gandarīta, ka varēja smelties pieredzi Latvijas ielu modes zīmolā One Wolf

Atsāk mācības ar darba pieredzi

“Jau bērnībā zināju, ka savu profesiju saistīšu ar modi un apģērbu. Kaut arī mana karjera metusi lokus, vienmēr esmu mērķtiecīgi gājusi uz to, lai atrastu vietu modes pasaulē. Sākotnēji gāju “ar līkumu” skolas solam un sāku ar praktiskās pieredzes iegūšanu, tāpēc pamēģināju strādāt - gan pie individuāliem šuvējiem, gan šūšanas rūpnīcā. Ar laiku sapratu, ka tomēr pietrūkst zināšanu un ir jāmācās. Meklēju internetā iespējas un atradu programmu Jauniešu garantija, kura piedāvāja apgūt apģērbu modelēšanas un konstruēšanas specialitāti pusotra gada laikā. Tas bija tieši tas, kas man vajadzīgs, jo vēlējos īsā laikā apgūt apģērbu konstruēšanu. Iesaku šo programmu ikvienam, kuram interesē mode un apģērbu darināšana!

Salīdzinājumā ar darba vidi, mācības šķita vieglas. Ļoti patika, ka pasniedzēji bija pieredzējuši speciālisti savā jomā, piemēram, apģērbu konstruēšanu pasniedza pedagoģe ar ilgstošu darba pieredzi Rīgas modēs.

Kursa biedru vidū bija gan jaunieši, kuriem vienkārši interesē mode, gan tādi, kam svarīga praktiska darbošanās un šūšana. Mūsu vidū bija arī puiši - šī nav tikai meiteņu profesija.

Mācību laikā piedalījos arī dažādās aktivitātēs ārpus ierastā mācību ritma. Ar kursa biedreni startējām Baltijas līmeņa konkursā “Vējš mežģīnēs”, kurā ieguvām 1. vietu.

Stipendija, apmaksāta kopmītne, ceļa izdevumi

Tā kā mācību laikā nestrādāju, man ļoti svarīga bija stipendija, kuru saņēmu katru mēnesi - arī prakses laikā. Esmu no Dobeles, tāpēc dzīvoju kopmītnēs Rīgā, par ko nebija jāmaksā. Piemēram, prakses laikā apmaksā arī ceļa izdevumus, kas nozīmē apmaksātu e-talonu. Šādas praktiskas priekšrocības ļoti atvieglo ikdienu un ļauj koncentrēties uz mācībām. 

Tuvojoties kvalifikācijas praksei, sāku pārskatīt darba sludinājumus. Man bija svarīga arī izaugsme, jo biju jau iepriekš strādājusi. Mērķtiecīgi meklēju praksi Latvijā dibinātā uzņēmumā. Uzskatu, ka man ļoti paveicās, jo izdevās satikties ar Latvijas modes dizaineri Agnesi Narņicku un sarunāt prakses vietu viņas izveidotajā zīmolā One Wolf. Man praksē patika - darbā valdīja ļoti radoša vide, bija brīnišķīgs kolektīvs un labvēlīga attieksme no vadības puses.”

2018. gada ziemā Elīna strādā par šuvēju salonā savā dzimtajā Dobelē, un ir pieteikusies amatnieku apmācībām, lai uzzinātu, kā veidot un attīstīt uzņēmējdarbību, produktus un zīmolu, kas noderēs sava biznesa veidošanā. 

Uzziņai

Šobrīd rit Jauniešu garantijas pēdējā uzņemšana 25 darba tirgū pieprasītās profesijās. Apģērbu modelēšanas un konstruēšanas speciālista profesija nav to klāstā, taču jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem var pieteikties mācībām šuvēja vai drēbnieka profesijā, kā arī citās profesijās, kuras var apgūt 1 gada laikā. 

Drēbnieka profesiju piedāvā apgūt Rīgas Stila un modes tehnikums (pēc 12.kl.), savukārt šuvēja profesiju - Jelgavas Amatu vidusskola (pēc 9.kl.). Dokumentu iesniegšana turpinās līdz 23. februārim, lai sāktu mācības jau 26. februārī. 

Sīkāka informācija - uzņemšanas noteikumimācību priekšrocības un visas profesijas.  

Informācija atjaunota 2018. gada 26. janvārī