Astoņi jaunie profesionāļi pārstāvēs Latviju WorldSkills 2017 konkursā

16.08.2017

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) atlases konkursos noskaidrojusi meistarīgākos jauniešus astoņos prasmju konkursos, kas dosies pārstāvēt Latviju līdz šim vērienīgākajā pasaules jauno profesionāļu meistarības konkursā WorldSkills 2017, kas norisināsies Abū Dabī, Apvienotajos Arābu Emirātos, no 14. līdz 19. oktobrim.

Lasīt vairāk »

Aicina pieteikties Baltic Bonus programmas atbalstam

14.08.2017

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) uzsāk iesniegumu pieņemšanu Baltic Bonus programmā, lai atbalstītu Latvijas zinātnieku un uzņēmēju sadarbību pētniecības un inovācijas projektos ar partneriem no Baltijas valstīm un Baltijas jūras reģiona Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm.

Lasīt vairāk »

Turpinās vasaras uzņemšana Jauniešu garantijas bezmaksas mācībās

02.08.2017

Profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā līdz augusta beigām turpinās dokumentu pieņemšana Jauniešu garantijas izglītības programmās, kurās bez maksas var iegūt darba tirgū pieprasītu profesiju tikai viena gada laikā. Jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri nestrādā, var pieteikties mācībām, izvēloties kādu no 34 profesijām, kas izraudzītas sadarbībā ar darba devējiem. 

Lasīt vairāk »

Apstiprināti 39 Nordplus programmas projekti

18.07.2017

Šogad Ziemeļu Ministru padomes izglītības un pētniecības mobilitātes programmas Nordplus projektu konkursā Latvijas izglītības iestādes iesniegušas 74 projektu pieteikumus piecās Nordplus apakšprogrammās, no tiem apstiprināti 39 projekti ar kopējo finansējumu 779 742 eiro. Projekti ir vērsti uz sadarbības stiprināšanu ar Ziemeļvalstīm, pilnveidojot izglītības sistēmu un ieviešot tajā jauninājumus. 

Lasīt vairāk »

Aicina iesniegt projektu pieteikumus Erasmus+ pieaugušo izglītības mobilitātei

13.07.2017

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina organizācijas, kas darbojas pieaugušo izglītības jomā, iesniegt projektu pieteikumus 2017. gada Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta atbalsta programmas Erasmus+ projektu pieteikumu konkursa otrajā kārtā.

Lasīt vairāk »

Izglītības iestādes aicinātas pieteikt programmas pieaugušo profesionālās kompetences pilnveidei

06.07.2017

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina izglītības iestādes līdz 2017. gada 16. augustam pieteikt izglītības programmas Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā, kurā plānots pilnveidot pieaugušo profesionālo kompetenci, lai palielinātu strādājošo konkurētspēju un veicinātu produktivitātes pieaugumu.

Lasīt vairāk »

Sākusies pēdējā uzņemšana bezmaksas mācībām Jauniešu garantijā

13.06.2017

Pēdējo reizi 27 profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā var pieteikties bezmaksas mācībām Jauniešu garantijas izglītības programmās. Jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri nestrādā un nemācās, bez maksas var iegūt kādu no 34 darba tirgū pieprasītām profesijām viena gada laikā, mācību laikā saņemot dažāda veida atbalstu.

Lasīt vairāk »

Izsludina konkursu „Eiropas Atzinības zīme valodu apguvē”

06.06.2017

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izsludina konkursu „Eiropas Atzinības zīme valodu apguvē”, lai apzinātu, novērtētu un popularizētu oriģinālus un efektīvus valodu mācīšanas veidus.

Lasīt vairāk »