Latvija pirmo reizi piedalās jauno profesionāļu olimpiskajās spēlēs

04.10.2011

5.-9.oktobrī Londonā notiks 41. jauniešu profesionālo prasmju olimpiskās spēles WorldSkills 2011, kurās konkursanti no vairāk nekā 50 pasaules valstīm, tai skaitā Latvijas, uz starptautiskās skatuves apliecinās savas spējas 46 profesionālajos arodos.

Šogad konkursā, kurā Latvija piedalīsies pirmo reizi, 910 žūrijas komisijas eksperti 46 disciplīnās vērtēs 1000 jauno profesionāļu sniegumu. Pasaules līmeņa konkurss notiek katru otro gadu un mijas ar Eiropas mēroga profesionālās meistarības konkursu EuroSkills, kurā Latvijas dalībnieki 2010.gadā ieguva zelta un sudraba medaļas, kā arī ekselences godalgas.

Latviju mēbeļu galdnieku profesijā pārstāvēs Haralds Kresse, Rīgas Amatniecības vidusskolas 3. kursa audzēknis, bet sausās būves un apmešanas darbos  - Aleksejs Žarkovs, Rīgas Būvniecības vidusskolas absolvents, kurš šobrīd studē Rīgas Celtniecības koledžas 1.kursā. Haralds, gatavojoties konkursam, praksē pilnveidoja savas iemaņas SIA „Stila mēbeles”, savukārt Aleksejam profesionālo atbalstu sniedza SIA „Knauf”.

„Šāds konkurss, kas vienviet pulcē jaunos profesionāļus no visas pasaules, apliecina, ka profesionālās zināšanas un prasmes ir nodarbinātības, karjeras un laba nodrošinājuma garants. Tā ir lieliska iespēja jaunajiem profesionāļiem pārbaudīt savas spējas un iegūtās zināšanas starptautiskā konkurencē vienaudžu vidū. Mums, organizācijai, kura sagatavo un atbalsta jauniešus šādiem konkursiem, galvenais mērķis ir prezentēt Latvijas profesionālās izglītības kvalitāti un konkurētspēju starptautiskā sacensībā, celt Latvijas profesionālās izglītības prestižu savā valstī un ārpus tās. Abi dalībnieki no Latvijas – Aleksejs un Haralds – ir nopietni gatavojušies konkursam, un ceru, ka viņi veiksmīgi startēs šajās ļoti grūtajās sacensībās, apliecinot gan savu psiholoģisko noturību, gan prasmes, gan Latvijas profesionālās izglītības kvalitāti,” uzskata Dita Traidās, Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) direktore.

Pašlaik WorldSkills International asociācijā ietilpst 57 dalībvalstis no visiem pasaules kontinentiem. Katru dalībvalsti organizācijā pārstāv tikai viena valsts deleģēta institūcija – Latvijā tā ir VIAA.

Papildu informācija:

Linda Lietaviete,
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67359076, 29480589
e-pasts: linda.lietaviete@viaa.gov.lv