Izsludina projektu konkursu Eiropas Sociālā fonda atbalstam akadēmiskā personāla un skolotāju kompetenču paaugstināšanai

01.09.2005

Šodien Profesionālās izglītības attīstības aģentūra (PIAA) izsludina atklātu konkursu projektu pieteikumiem Eiropas Sociālā fonda (ESF) aktivitātē „Atbalsts akadēmiskā personāla un profesionālās izglītības pedagogu tehnoloģiskai praksei uzņēmumos, skolotāju un akadēmiskā personāla pedagoģisko, profesionālo, tehnoloģisko un informācijas tehnoloģiju (IT) kompetenču paaugstināšanai".

ESF atbalsts šajā aktivitātē vērsts uz akadēmiskā personāla un skolotāju kompetenču paaugstināšanu pedagoģiskajā, profesionālajā, tehnoloģiju un IT jomās. Aktivitāte paredz profesionālās pilnveides programmu vai kursu, vai stažēšanās programmu izstrādi un īstenošanu.

Atbalstīs projektus, kuros iesaistītie pedagogi un akadēmiskais personāls strādā izglītības iestādēs un ir iesaistīti akreditētas vai licencētas izglītības programmas īstenošanā vai neformālās pieaugušo izglītības programmu īstenošanā. Priekšroka būs tiem projektiem, kuru aktivitātēs būs iesaistīti pedagogi vai akadēmiskais personāls ar vismaz trīs gadus ilgu pedagoģiskā darba pieredzi. Svarīga ir stažēšanās un apmācības paredzamā efektivitāte pedagogu/akadēmiskā personāla kompetenču paaugstināšanā mācāmā/studiju kursa profilā, mācīšanai bilingvāli vai kompetenču paaugstināšanā svešvalodā vai IT.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2005. gada 1.novembris. Projektus var pieteikt izglītības iestādes, izglītības atbalsta iestādes, profesionālās asociācijas, valsts, pašvaldību un citas institūcijas, kas ir atbildīgas par pedagogu vai akadēmiskā personāla tālākizglītību.

Kopējais pieejamais finansējums aktivitātes ieviešanai ir 3 368 276 LVL. ESF finansējums ir 75% no projekta kopējām izmaksām, bet 25% veido nacionālais vai privātais finansējums. Projektu īstenošanas ilgums šajā aktivitātē ir 4 līdz 12 mēneši. Viena projekta minimālā kopējo attiecināmo izmaksu summa ir 2500 LVL, bet maksimālā summa - 50 000 LVL.

Vadlīnijas un konkursu nolikumus projektu pieteicēji var saņemt PIAA, Vaļņu ielā 1, 5. stāvā. 15.septembrī Rīgā notiks bezmaksas informatīvs seminārs par aktivitāti, bet 12.oktobrī - seminārs par projektu pieteikumu sagatavošanu. Informācija un pieteikšanās uz 12. oktobra semināru pa tālruni 7814328 vai e-pastu esf@piaa.gov.lv Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret spamu, Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , savukārt uz 15. septembra semināru - pa tālruni 7047809 vai e-pastu esf@izm.gov.lv Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret spamu, Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

Papildu informācijai:

Inita Blačforda
PIAA sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr: 7814326
E-pasts: inita.blacforda@piaa.gov.lv