Jaunie profesionāļi sāk gatavoties konkursam EuroSkills 2012

05.04.2012

Pieci jaunie profesionāļi no Latgales reģiona sāk gatavoties Eiropas lielākajam un prestižākajam jauno profesionāļu meistarības konkursam EuroSkills 2012, kas no 4. līdz 6. oktobrim norisināsies Beļģijā. Viņi sacentīsies ar vēl 25 pretendentiem, jo uz Beļģiju pārstāvēt Latviju un demonstrēt savas prasmes dosies tikai 15.

Otrdien, 10.aprīlī, plkst. 15.00 Daugavpils Celtniecības profesionālajā vidusskolā Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) direktore Dita Traidās tiksies ar pieciem jaunajiem profesionāļiem un viņu pārstāvēto skolu pārstāvjiem, lai parakstītu sadarbības līgumus un jaunieši uzsāktu sešu mēnešu ilgu gatavošanās darbu.

„Latvijas jauniešu dalība EuroSkills konkursā ir nozīmīga profesionālās izglītības attīstībai, prestižam, kā arī ir apliecinājums jauno profesionāļu augstajai sagatavotībai un meistarībai. Ļoti ceram, ka dalībnieki šo izaicinājumu uztvers kā lielisku iespēju profesionālajai pilnveidei, konkurētspējas apliecināšanai un godam aizstāvēs savu, savas skolas un valsts vārdu starptautiskā mērogā,” atzīst Dita Traidās, VIAA direktore.

Dalībnieki no Latvijas starptautiskajā konkursā sacentīsies 11 profesijās jeb 8 disciplīnās: sausā būve un apmešana; flīzēšana; kokapstrādes tehnoloģijas; frizierdarbi; ēdienu gatavošana un viesmīlība; informācijas un komunikācijas tehnoloģijas; mobilā robotika; metināšana. Kopā konkursā 500 jaunieši no 27 valstīm sacentīsies 46 profesijās, pulcējot apmēram 40 000 skatītāju.

Eiropas līmeņa konkurss notiek katru otro gadu un mijas ar pasaules mēroga profesionālās meistarības konkursu. EuroSkills 2010 Latvijas dalībnieki ieguva zelta un sudraba medaļas, kā arī ekselences godalgas.

EuroSkills ir starptautiskas sacensības, kurās piedalās jaunie profesionāļi vai profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi vecumā no 17 līdz 25 gadiem. Konkursā jaunieši gūst gan personīgus sasniegumus, gan prezentē savas valsts profesionālās izglītības kvalitāti.

Latvijas dalību EuroSkills kopš 2010.gada koordinē VIAA.

Papildu informācija:
Linda Lietaviete,
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67359076, 29480589
e-pasts: linda.lietaviete@viaa.gov.lv