70 Latvijas skolotāju pilnveidos prasmes Eiropā

24.04.2012

Gandrīz 70 skolotāju no Latvijas attīstīs savas pedagoģiskās iemaņas kursos un semināros visā Eiropā, izmantojot Comenius profesionālās pilnveides stipendijas. Šogad vispopulārākie galamērķi ir Lielbritānija, Vācija, Portugāle, Spānija, Malta un Grieķija.

Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) izsludinātajā Comenius profesionālās pilnveides 1.kārtas stipendiju konkursā pieteicās 137 pedagogi, bet apstiprinājumu saņēma 69. Kopējais budžets bija 139 196,92 EUR, bet vidējais stipendijas lielums - 2017,00 EUR.

„Kursu pieredze ir jauns un nenovērtējams ieguvums manā profesionālajā darbībā, tā ir stiprinājusi manu ticību paša spēkiem. Viss notikušais ir kā spēcīgs motivators gan kolēģu virzīšanai uz līdzīga veida kursiem, gan turpmākās starptautiskās sadarbības attīstīšanai,” pēc kursiem Portugālē atzīst Andris Ceļmalnieks, Daugmales pamatskolas direktors.

Salīdzinot ar pagājušā gada konkursu, šogad iesniegti par 11% vairāk projektu. Lai gan aptuveni puse no apstiprinātajiem stipendiātiem ir svešvalodu pedagogi, kuri dosies uz valodas metodikas kursiem, daži stipendiāti ir izvēlējušies neparastus vispārējās profesionālās pilnveides kursus: E-žurnālistika – pārrobežu sadarbība izglītībā, izmantojot interneta rīkus; Ģimenes folklora un tradīcijas; Efektīvs moderno tehnoloģiju pielietojums un spēles mācību stundās; Ainava, iedvesma, zināšanas, izglītība Astrīdas Lindgrēnes daiļradē; Zinātne un māksla: tik atšķirīgas, tik līdzīgas.

Comenius pedagoģiskā personāla profesionālā pilnveide ir skolotāju individuālā mobilitāte, kas piedāvā skolu pedagoģiskajiem un atbalsta darbiniekiem profesionālās pilnveides iespējas ārvalstīs, uzlabo skolotāju praktiskās pedagoģiskās zināšanas un prasmes, kā arī sniedz plašāku izpratni par izglītības sistēmām Eiropā. Konkursam katru gadu ir 3 kārtas, nākamais projektu iesniegšanas termiņš ir 2012.gada 30. aprīlis.

Comenius programma, kas piedāvā pedagogu tālākizglītību, skolu un reģionu sadarbību vispārējās izglītības attīstībai, ir daļa no ES Mūžizglītības programmas. No 2010. gada programmas īstenošanu Latvijā nodrošina VIAA. Vairāk informācijas: www.viaa.gov.lv  sadaļā „Comenius”.


Papildu informācija:
Linda Lietaviete,
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67359076, 29480589
e-pasts: linda.lietaviete@viaa.gov.lv