Izsludina jaunu konkursu Leonardo da Vinci programmas mobilitātes projektiem

14.09.2004

Profesionālās izglītības attīstības aģentūras (PIAA) izsludina jaunu konkursu Eiropas Savienības programmas Leonardo da Vinci mobilitātes projektiem 2005. gadam.

Mobilitātes projektu ietvaros profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem un pasniedzējiem, profesionālo studiju programmu studentiem, uzņēmumu jaunajiem darbiniekiem un personāldaļu speciālistiem ir iespēja piedalīties prakses un pieredzes apmaiņas braucienos uz citu Eiropas valstu profesionālās izglītības iestādēm, uzņēmumiem. Projektus var pieteikt juridiskas personas. Mobilitātes projektu pieteikumu termiņš ir 2005.gada 11.februāris. Pieredzes apmaiņas un prakses sākumu var plānot no 2005.gada 1. jūnija. Lai piedalītos programmā, nepieciešams līdzfinansējums un ārzemju sadarbības partneris Leonardo da Vinci programmas dalībvalstī.

Jaunu konkursu Leonardo da Vinci programmai Eiropas Komisija izsludināja 2004.gada 29.aprīlī. Izsludinātais ir trešais un pēdējais Leonardo da Vinci programmas otrā posma konkursa cikls. Programmas stratēģiskās prioritātes mobilitātes projektiem 2005. un 2006. gadam ir Eiropas darba tirgus attīstība un Eiropas izglītības un apmācības sistēmas pārveide, modernizācija un pielāgošana.

Leonardo da Vinci programmas Mobilitātes virzienā kopš 2000. gada apstiprināti 322 prakses un pieredzes apmaiņas projekti par 2,7 miljoniem eiro. Tajos piedalījušies gandrīz 2000 dalībnieki no Latvijas profesionālās izglītības iestādēm, uzņēmumiem un dažādām organizācijām.

Starptautisku kontaktsemināru „Uzņēmumu pielāgošana ES vides, higiēnas un citu standartu prasībām saistībā ar Latvijas pievienošanos ES" PIAA rīko šī gada 23.-25.septembrī Jūrmalā. Bezmaksas informatīvais seminārs par Leonardo da Vinci programmu un mobilitātes (A procedūras) projektiem notiks 2004.gada 13. oktobrī. Pieteikšanās pa tālruni 7 22 67 77 vai e-pastu: leonardo@piaa.gov.lv Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret spamu, Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

PIAA sabiedrisko attiecību speciāliste Inita Blačforda, tālr. 7814325.