Apbalvos radošo darbu konkursa „Eiropa skolā” laureātus

08.05.2012

Ceturtdien, 10. maijā, plkst. 12:00 Latvijas Kara muzejā, Smilšu ielā 20, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) apbalvos bērnu un jauniešu radošo darbu konkursa „Eiropa skolā” laureātus. Šogad konkursa žūrija kopā vērtēja 522 darbus, kas atklāja jauniešu izpratni par gados vecāku cilvēku vietu un lomu sabiedrībā.

Konkursā bērni un jaunieši vecumā no 6 līdz 20 gadiem ar literāro vai vizuālo darbu palīdzību pauda savu skatījumu par tēmām: „Ko es varu iemācīties no gados vecākiem cilvēkiem?” un „Kā es varu palīdzēt gados vecāka cilvēka ikdienu padarīt interesantāku?”.

„Abas tēmas bērnu darbos bija ļoti skaidri un interesanti atspoguļotas, bet diemžēl daudzos darbos pietrūka Eiropas konteksta, līdz ar to tie neizturēja pirmās kārtas atlasi. Kā katru gadu, arī šoreiz jaunieši pārsteidza ar savu radošumu un inovatīvo pieeju. Piemēram, viens no jaunumiem ir multiplikācijas filmiņa par jauniešu un veco cilvēku savstarpējo sadarbību un attiecībām,” atklāj Gunta Tralmaka, VIAA direktora vietniece - Vadības un ārējās sadarbības departamenta direktore.

Kopumā konkursā saņemti 522 darbi, kas ir par 194 darbiem vairāk nekā pērn. No iesniegtajiem darbiem 335 ir vizuālie un 187 - literārie darbi. Labāko darbu autori balvā saņems braucienu uz starptautisku vasaras nometni Austrijā vai Vācijā vai iespēju kopā ar ģimeni apmeklēt aktīvās atpūtas centru.

Konkursā piedalījās bērni un jaunieši vecumā no 6 līdz 20 gadiem. Žūrija izvērtēja darbus un noteica uzvarētājus trīs vecuma grupās: no 6 līdz 10 gadiem, no 11 līdz 15 gadiem un no 16 līdz 20 gadiem.

Visu konkursantu iesniegtos darbus līdz 2012.gada 25.maijam būs iespējams bez maksas apskatīt izstādē Latvijas Kara muzeja telpās.

„Eiropa skolā” ir ikgadējs starptautisks konkurss, kas notiek Latvijā un citās Eiropas valstīs, piemēram, Horvātijā, Igaunijā, Vācijā, Kiprā un Čehijā. Tā mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi un cieņu pret kultūras dažādību Eiropā un ar radošu darbu palīdzību sekmēt eiropeiskās apziņas, starptautiskās sadarbības un demokrātijas izpratni. Latvijā kopš 2010.gada konkursu organizē VIAA. Vairāk informācijas www.viaa.gov.lv.

Papildu informācija:
Linda Lietaviete,
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67359076, 29480589
e-pasts: linda.lietaviete@viaa.gov.lv