Noskaidroti Valmieras debašu uzvarētāji

14.05.2012

12. maijā notikušajās vidusskolēnu debatēs „Erasmus 25” finālā iekļuva Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija. Skolēni debatēja par to, kā Latvijas studenti ir sagatavoti mobilitātei un apmaiņas programmām izglītībā. Debašu turnīru par godu populārākās studentu apmaiņas programmas Erasmus 25. gadadienai organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA).

Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāziju pārstāvēja divas komandas, kurās piedalījās Luīze Bicāne, Karmena Lauberga, Kristīne Upīte, Ilze Rozentāle, Terēze Elpere un Emīls Lukjanskis. Abas komandas piedalīsies debašu turnīra finālā Rīgā 24. maijā. Par galveno balvu – braucienu uz Stokholmu ar „Tallink” prāmi – sacentīsies debašu finālisti no Jelgavas, Liepājas, Valmieras un Daugavpils.

Debašu turnīra tēma „Vai Latvijas studenti ir sagatavoti izglītības mobilitātei un apmaiņas programmām” aicina topošos studentus izvērtēt iespējas gūt vērtīgu pieredzi ārzemju augstskolās un rosina diskusiju par Latvijas izglītības internacionalizāciju.  

„Ir liels prieks, ka līdz ar Erasmus 25. gadadienu mums ir iespēja veicināt jauniešu debašu kustību Latvijā. Debates palīdz jauniešiem attīstīt savas komunikācijas, analīzes un argumentēšanas spējas, kā arī sekmē viņu personīgo izaugsmi un perspektīvā palielina konkurētspēju darba tirgū – gluži tāpat kā populārākā studentu apmaiņas programma Erasmus,” norāda VIAA direktore Dita Traidās.

Erasmus ir mobilitātes un sadarbības programma, kas sniedz iespēju studentiem doties studijās vai praksē uz kādu no programmas 33 dalībvalstīm, profesionāli pilnveidoties augstākās izglītības iestāžu personālam, kā arī dažādu uzņēmumu speciālistiem dalīties ar savu pieredzi, lasot lekcijas vai vadot praksi studentiem ārvalstīs. Programmu Latvijā administrē VIAA.

Latvijā programma darbojas jau 12 gadus, un tajā līdz šim ir piedalījušies 9523 Latvijas studenti. Savukārt uz Latviju Erasmus programmas ietvaros devušies jau 3040 ārvalstu studentu.

Šogad Erasmus atzīmē savu 25.gadadienu. Sekot līdzi gadadienas svinībām var Facebook un Twitter: „ERASMUS 25 Latvija”, kā arī www.viaa.gov.lv.

Relīzi sagatavoja:
Jeļena Gavrilova
Sabiedrisko attiecību konsultante
Tel.: 67504731, 26663394
e-pasts: jelena.gavrilova@eurorscgpr.lv

Papildu informācija:
Linda Lietaviete,
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67359076, 29480589
e-pasts: linda.lietaviete@viaa.gov.lv