Debašu turnīrā par Latvijas izglītības internacionalizāciju uzvar jaunieši no Cēsīm

25.05.2012

Veiksmīgi noslēdzies vidusskolēnu debašu turnīrs „Erasmus 25”, kurā skolēni debatēja par to, kā Latvijas studenti ir sagatavoti mobilitātei un apmaiņas programmām izglītībā. Par labākajiem debatētājiem tika atzīta apvienotā Cēsu valsts ģimnāzijas un Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas komanda.

Spraigās diskusijās aizritēja „Erasmus 25” debašu fināls, kurā pārāka par saviem konkurentiem izrādījās Ilzes Rozentāles, Terēzes Elperes un Emīla Lukjanska komanda. Jauniešus debašu tehnikā trenēja Lauma Abramsone  no Cēsu Valsts ģimnāzijas un Ingūna Irbīte no Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas.

Par pirmo vietu un galveno balvu, braucienu uz Stokholmu ar „Tallink” prāmi, cīnījās Valmieras, Liepājas, Jelgavas un Daugavpils reģionālo debašu finālisti. Debašu turnīru organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra par godu populārākās studentu apmaiņas programmas Erasmus 25.gadadienai.

„Esam gandarīti par jauniešu lielo atsaucību dalībai debašu turnīrā, jo jāatzīst, ka tēma nav pārāk vienkārša un prasa lielu iedziļināšanos un koncentrēšanos, lai varētu argumentēti pamatot savu viedokli. Patīkami pārsteidza jauniešu sagatavotība, debatējot par jautājumiem, kas pašlaik ir arī augstāko amatpersonu diskusiju centrā, piemēram, studiju kredītpunktu atzīšana ES dalībvalstīs,” komentējot debašu turnīru, norāda VIAA Erasmus nodaļas vadītāja Dārta Darbiņa.
Debašu turnīra tēma „Vai Latvijas studenti ir sagatavoti izglītības mobilitātei un apmaiņas programmām” aicināja nākotnes studentus izvērtēt iespējas gūt vērtīgu pieredzi ārzemju augstskolās un rosināja diskusiju par Latvijas izglītības internacionalizāciju.

Vidusskolēni, gatavojoties debatēm, bija ne tikai iepazinušies ar pamatinformāciju par programmu, bet arī intervējuši studentus, kas ir izmantojuši Erasmus programmas iespējas, ievākuši informāciju no studentu pašpārvaldēm par informācijas pieejamību un pieteikšanās procedūru, kā arī iepazinušies ar aptauju datiem par studentu pieredzi un viņu viedokļiem.

Erasmus ir mobilitātes un sadarbības programma, kas sniedz iespēju studentiem doties studijās vai praksē uz kādu no programmas 33 dalībvalstīm, profesionāli pilnveidoties augstākās izglītības iestāžu personālam, kā arī dažādu uzņēmumu speciālistiem dalīties ar savu pieredzi, lasot lekcijas vai vadot praksi studentiem ārvalstīs. Programmu Latvijā administrē VIAA.

Latvijā programma darbojas jau 12 gadus, un tajā līdz šim ir piedalījušies 9523 Latvijas studenti. Savukārt uz Latviju Erasmus programmas ietvaros devušies jau 3040 ārvalstu studentu.

Šogad Erasmus atzīmē savu 25.gadadienu. Sekot līdzi gadadienas svinībām var Facebook un Twitter: „ERASMUS 25 Latvija”, kā arī www.viaa.gov.lv.

Papildu informācijai:
Jeļena Gavrilova
Sabiedrisko attiecību konsultante
Tel.: 67504731, 26663394
e-pasts: jelena.gavrilova@eurorscgpr.lv

Inta Asare
VIAA vecākā informācijas speciālsite
Tālr.: 67201170, 26809963
E-pasts: inta.asare@viaa.gov.lv