Erasmus debašu turnīrā par labāko runātāju atzīst Liepājas valsts ģimnāzijas skolnieci

28.05.2012

24.maijā notikušajā debašu turnīrā „Erasmus 25” par izglītības internacionalizāciju laurus plūca jaunieši no Cēsīm. Neskatoties uz to, ka Liepājas komanda nepārvarēja pusfināla slieksni, par vienu no turnīra labākajiem runātājiem tika atzīta Liepājas 1.ģimnāzijas skolniece Marija Urbanoviča.

Vidusskolēnu debašu turnīra finālā, kurā skolēni debatēja par to, kā Latvijas studenti ir sagatavoti mobilitātei un apmaiņas programmām izglītībā, vislabākie debatētāji, pēc žūrijas domām, bija Marija Urbanoviča no Liepājas valsts ģimnāzijas, kā arī Eduards Cers un Mārcis Vīnbergs  no Iecavas vidusskolas. Jāatzīmē, ka debašu tehnikā Mariju trenē Ineta Drēže - Kurzemes reģiona debašu koordinatore un Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas skolotāja.

„Pateicoties debašu turnīram „Erasmus 25”, es ne tikai ievērojami uzlaboju savas oratora prasmes, bet arī ieguvu vērtīgu informāciju par mācību apmaiņas programmām. Tā kā līdz šim man nebija nepieciešamības par to interesēties, nezināju par iespējām studiju laikā kādu laiku pamācīties ārzemēs. Tagad man ir pieejamas plašas zināšanas šajā jomā, un es pat nopietni apsveru domu nākotnē pieteikties Erasmus apmaiņas programmai,” komentē Marija Urbanoviča.

Gatavojoties debatēm, vidusskolēni no Liepājas un citām pilsētām bija ieguvuši daudzpusīgu informāciju par mācību apmaiņas programmu Erasmus, kā arī ievākuši informāciju no studentu pašpārvaldēm par informācijas pieejamību un izpētījuši pētījumu datus par studentu pieredzi mācību apmaiņas programmu ietvaros.

„Esam gandarīti par jauniešu lielo atsaucību dalībai debašu turnīrā, jo jāatzīst, ka tēma nav pārāk vienkārša un prasa lielu iedziļināšanos un koncentrēšanos, lai varētu argumentēti pamatot savu viedokli. Patīkami pārsteidza jauniešu sagatavotība, debatējot par jautājumiem, kas pašlaik ir arī augstāko amatpersonu diskusiju centrā, piemēram, studiju kredītpunktu atzīšana ES dalībvalstīs,” komentējot debašu turnīru, norāda VIAA Erasmus nodaļas vadītāja Dārta Darbiņa.

Par pirmo vietu un galveno balvu, braucienu uz Stokholmu ar „Tallink” prāmi, cīnījās Valmieras, Liepājas, Jelgavas un Daugavpils reģionālo debašu finālisti. Debašu turnīru organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra par godu populārākās studentu apmaiņas programmas Erasmus 25.gadadienai.

Erasmus ir mobilitātes un sadarbības programma, kas sniedz iespēju studentiem doties studijās vai praksē uz kādu no programmas 33 dalībvalstīm, profesionāli pilnveidoties augstākās izglītības iestāžu personālam, kā arī dažādu uzņēmumu speciālistiem dalīties ar savu pieredzi, lasot lekcijas vai vadot praksi studentiem ārvalstīs. Programmu Latvijā administrē VIAA.

Latvijā programma darbojas jau 12 gadus, un tajā līdz šim ir piedalījušies 9523 Latvijas studenti. Savukārt uz Latviju Erasmus programmas ietvaros devušies jau 3040 ārvalstu studentu.

Šogad Erasmus atzīmē savu 25.gadadienu. Sekot līdzi gadadienas svinībām var Facebook un Twitter: „ERASMUS 25 Latvija”, kā arī www.viaa.gov.lv.

Papildu informācijai:
Jeļena Gavrilova
Sabiedrisko attiecību konsultante
Tel.: 67504731, 26663394
e-pasts: jelena.gavrilova@eurorscgpr.lv

Inta Asare
VIAA vecākā informācijas speciālsite
Tālr.: 67201170, 26809963
E-pasts: inta.asare@viaa.gov.lv