Cēsnieki uz prāmja svinēs uzvaru Erasmus debatēs un atzīmēs skolas absolvēšanu

05.06.2012

Maijā iegūto balvu Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētajā debašu turnīrā „Erasmus 25” jaunieši no Cēsu Valsts ģimnāzijas un Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas izmantos jau šomēnes. Ceļojumā ar prāmi uz Stokholmu debatētāji atzīmēs ne tikai uzvaru konkursā, bet arī vidusskolas absolvēšanu.

Kā galvenos turnīra ieguvumus uzvarētāji min zināšanas par dažādajiem piedāvājumiem studiju laikā un izpratni par to izmantošanu. „Gribu pateikties par iespēju piedalīties debašu turnīrā „Erasmus 25”, jo arī pati apsveru iespēju iegūt pieredzi ārzemēs un visas šīs jauniegūtās zināšanas man noteikti noderēs, nākotnē dodoties kādā apmaiņas programmā. Domāju, ka citā veidā nebūtu tik padziļināti interesējusies un uzzinājusi par studentu apmaiņas iespējām un izglītības sistēmu Latvijā,” atzīst viena no debatētājiem Terēze Elpere.

Terēze Elpere kopā ar komandas biedriem Ilzi Rozentāli un Emīlu Lukjanski sagatavošanās posmā noskaidroja, kādas ir studentu zināšanas par Erasmus programmu, viņu saskarsmes prasmēm, un iepazinās ar izglītības sistēmu kopumā, apskatot tādus vispāratzītus pētījumus kā Eurobarometer aptaujas un Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas PISA datus.

Kā uzsver viena no Cēsu komandas trenerēm Ingūna Irbīte, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas skolotāja: „Priecājos, ka debatētāji atzina – objektīvā īstenība vairāk liecina, ka jaunieši ir ar labām valodu zināšanām, atvērtiem prātiem, multikulturālas vides pieredzi, gatavi izaicinājumiem un nebaidās strādāt – tātad gatavi bagātināt savu privāto un akadēmisko pieredzi studijās ārpus Latvijas robežām.”

Par pirmo vietu cīnījās Valmieras, Liepājas, Jelgavas un Daugavpils reģionālo debašu finālisti. Debašu turnīru par Latvijas izglītības internacionalizāciju VIAA organizēja par godu populārākās studentu apmaiņas programmas Erasmus 25.gadadienai.

Erasmus ir mobilitātes un sadarbības programma, kas sniedz iespēju studentiem doties studijās vai praksē uz kādu no programmas 33 dalībvalstīm, profesionāli pilnveidoties augstākās izglītības iestāžu personālam, kā arī dažādu uzņēmumu speciālistiem dalīties ar savu pieredzi, lasot lekcijas vai vadot praksi studentiem ārvalstīs. Programmu Latvijā administrē VIAA.

Latvijā programma darbojas jau 12 gadus, un tajā līdz šim ir piedalījušies 9523 Latvijas studenti. Savukārt uz Latviju Erasmus programmas ietvaros devušies jau 3040 ārvalstu studentu.

Sekot līdzi citām gadadienas svinību aktivitātēm var Facebook un Twitter: „ERASMUS 25 Latvija”, kā arī www.viaa.gov.lv.

Papildu informācija:
Jeļena Gavrilova
Sabiedrisko attiecību konsultante
Tālr.: 67504731, 26663394
E-pasts: jelena.gavrilova@eurorscgpr.lv

Linda Lietaviete
VIAA sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67359076, 29480589
E-pasts: linda.lietaviete@viaa.gov.lv