VIAA izveido jaunu mājas lapu un interaktīvu e-karti par ES struktūrfondu projektiem izglītībā un zinātnē

19.06.2012

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) ir izstrādājusi unikālu un pagaidām Latvijā vienīgo e-karti (http://sf.viaa.gov.lv/lat/), kurā vienkopus ir aplūkojami visi projekti izglītībā un zinātnē struktūrfondu 2007.-2013. gada plānošanas periodā. Detalizēta informācija par katru no vairāk nekā 700 VIAA administrētajiem projektiem ir skatāma reģionu, novadu un iestāžu – finansējuma saņēmēju – šķērsgriezumā.

Patlaban par katru projektu ir publicēta vispārīga informācija, mērķi un piešķirtais finansējuma apjoms, daļai projektu – arī plašāki pieredzes apraksti un foto galerija. E-karte ir savietota ar VIAA iekšējo projektu informācijas sistēmu, rezultātā visi dati tiek automātiski aktualizēti reizi nedēļā, nodrošinot vienmēr aktuālāko informāciju par projektu skaitu, finansējumu, īstenojamajām aktivitātēm un citu.

E-karte ir veidota uz Google Maps bāzes, un tās tehniskās izmaksas ir nepilni 2000 latu. Izmaksas segtas no projektu „VIAA tehniskās palīdzības projekts ES fondu apguvei 2008.-2011. gada periodam” un „VIAA tehniskās palīdzības projekts ES fondu apguvei 2012.-2013. gada periodam” budžeta.

„Ar gandarījumu publiskojam jauno e-karti, laužot stereotipus, ka mūsdienīgi interaktīvi rīki ir nesamērīgi dārgi. Mūsu komandas paveiktais darbs apliecina, ka pat tik apjomīga informācija ir apstrādājama, ja vien ir vēlme un mērķa apziņa. Gan lieli zinātniski institūti un augstākās izglītības iestādes, gan pavisam nelielas mazpilsētu skoliņas mums ir vienlīdz svarīgi sadarbības partneri, kuriem katram veltām uzmanību gan ikdienas darbā, gan e-kartes izveidē,” uzskata VIAA direktore Dita Traidās.

Informācija e-kartē tiks pastāvīgi papildināta, jo vēl šajā struktūrfondu plānošanas periodā ir paredzēts noslēgt vienošanās/līgumus par vairāku jaunu projektu īstenošanu. Plānots, ka pēc neilga laika informācijas aktualizēšanā VIAA iesaistīs arī pašus projektu īstenotājus, kuri ar īpašām parolēm e-kartē varēs ievietot aktuālāko informāciju par projekta īstenošanas gaitu, veiksmēm un neveiksmēm, tādējādi daloties pieredzē ar citiem jau esošajiem vai potenciālajiem projektu īstenotājiem.

Līdz ar e-karti ir izveidota arī jauna VIAA struktūrfondu interneta vietne, kas darbojas no 19. jūnija adresē: http://sf.viaa.gov.lv/lat/. Jaunajā mājas lapā ir ievietota tikai ar ES struktūrfondu izglītībā un zinātnē administrēšanu un rezultātiem saistītā informācija, atdalot to no pārējām VIAA pārziņā esošajām valsts un ārvalstu programmām un finanšu instrumentiem. Tādējādi informācijas atlase padarīta ātrāka un ērtāka ikvienam interesentam.

ES struktūrfondu 2007.-2013. gada plānošanas periodā VIAA veic sadarbības iestādes funkcijas struktūrfondu vadībā izglītības un zinātnes jomā, nodrošinot atklātas projektu iesniegumu atlases Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektiem un visu (t.sk. ESF un Eiropas Reģionālās attīstības fonda) apstiprināto projektu īstenošanas uzraudzību.

Papildu informācija:
Ruta Mihalovska,
VIAA Struktūrfondu programmu vadības nodaļas projektu vadītāja
Tālr.: +371 67814328
Mob. tālr.: +371 29355004
e-pasts: ruta.mihalovska@viaa.gov.lv
www.viaa.gov.lv; http://sf.viaa.gov.lv/lat/