Erasmus 25. gadadienā ikviens var vērot un radīt 3D ielu mākslu

27.07.2012

Šodien, 27. jūlijā, Rīgas Doma laukumā top 3D ielu māksla – uz vecpilsētas bruģa tiek zīmēts attēls, kurš no viena skatu punkta izskatīsies trīsdimensionāls. Savukārt 28. jūlijā 3D ielu mākslas tapšanā aicināts piedalīties ikviens rīdzinieks un Rīgas viesis. Tas ir pirmais mēģinājums Latvijā radīt šāda veida mākslu, ko par godu populārākās studentu apmaiņas programmas Erasmus 25. gadadienai organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA).

Doma laukumā mākslinieki rada ievērojamu ielu gleznojumu – darbs sākts jau plkst. 05:00 no rīta, savukārt skatītājiem interesantākā darba procesa daļa būs vērojama, sākot no plkst. 11:00 līdz 14:00. Rīt, 28. jūlijā, sešās Rīgas vietās ikvienam pilsētas apmeklētājam būs iespēja pašam piedalīties 3D zīmējumu veidošanā - mākslinieku īpaši radītās skices izkrāsošanā. Visi zīmējumi kopā veidos īpašu Erasmus maršrutu, kas stāsta par iecienītākajām valstīm programmas dalībnieku vidū.

Apmeklējot visus objektus, ikvienam interesentam būs iespēja ne tikai apskatīt un iemūžināt Eiropas ievērojamākos tūrisma un Erasmus galamērķus, bet arī gūt nelielu ieskatu studentu un pasniedzēju atziņās par mācību pieredzi. Erasmus maršruta punktus meklējiet:

E - Esplanādē
R – Rātslaukumā
A – pie Arsenāla
S – pie Saeimas
M – pie Mākslas muzeja
U – pie UNESCO pasaules kultūras mantojuma zīmes Doma laukumā
S – Stacijas laukumā

„Erasmus programmai šis ir īpašs gads – tiek atzīmēta tās  darbības 25. gadadiena, tāpēc vēlamies ar pilsētas iedzīvotājiem un viesiem dalīties svētku sajūtā un dāvināt tiem īpašu projektu – ielu mākslas darbus. Erasmus programma ir vērsta uz attīstību un izaugsmi, sniedzot iespēju izmantot jaunākās izglītības un darba tirgus tendences Eiropā. Tas veicina Latvijas studentu un mācībspēku konkurētspējas paaugstināšanu Eiropas līmenī. Neparastie 3D zīmējumi ir mēģinājums parādīt Erasmus programmas interesentiem to nelielo daļu iegūto zināšanu un sajūtu, ar ko var tikt bagātināta ikviena Erasmus dalībnieka pieredze. Ceram, ka šis projekts iedvesmos arī nākamos programmas dalībniekus uzdrīkstēties pieņemt un atklāt to, ko sniedz Erasmus programma,” norāda VIAA direktore Dita Traidās.

Labvēlīgu laika apstākļu gadījumā maršruts būs apskatāms no 27. jūlija līdz 5. augustam.

Piektdien mediju pārstāvji un visi interesenti ir laipni aicināti vērot, kā tiek radīta 3D ielu māksla Doma laukumā (pie Doma baznīcas), kā arī, sākot no sestdienas, apmeklēt pārējos 3D zīmējumus un nobalsot par sev tīkamāko.

Erasmus ir mobilitātes un sadarbības programma, kas sniedz iespēju studentiem doties studijās vai praksē uz kādu no programmas 33 dalībvalstīm, profesionāli pilnveidoties augstākās izglītības iestāžu personālam, kā arī dažādu uzņēmumu speciālistiem dalīties ar savu pieredzi, lasot lekcijas vai vadot praksi studentiem ārvalstīs. Programmu Latvijā administrē VIAA.

Latvijā programma darbojas jau 12 gadus, un tajā līdz šim ir piedalījušies 9523 Latvijas studenti. Savukārt uz Latviju Erasmus programmas ietvaros devušies jau 3040 ārvalstu studentu.

Šogad Erasmus atzīmē savu 25.gadadienu. Sekot līdzi gadadienas svinībām var www.facebook.com/Erasmus25gadadiena un www.twitter.com/Erasmus25LV , kā arī www.viaa.gov.lv.


Papildu informācijai:
Ieva Galuza
Sabiedrisko attiecību konsultante
Tātr.: 67504731, 27085194
e-pasts: ieva.galuza@eurorscgpr.lv