12 Latvijas skolēni mācīsies Turcijas un Spānijas skolās

10.08.2012

Comenius skolēnu individuālās mobilitātes projektos 12 skolēni no trīs Latvijas skolām - Tumes vidusskolas, Dagdas vidusskolas un Gulbenes 2.vidusskolas - jauno mācību gadu uzsāks Spānijas un Turcijas skolās. Trīs mēnešus jaunieši mācīsies, pilnveidos svešvalodu zināšanas un iepazīs citu Eiropas tautu kultūru.

Šī gada projektu konkursā Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) apstiprinājusi trīs skolu projektus, kā rezultātā 6 skolēni no Tumes vidusskolas un 4 no Dagdas vidusskolas 3 mēnešus mācīsies Spānijā, savukārt 2 skolēni no Gulbenes 2.vidusskolas divus mēnešus kļūs par klasesbiedriem jauniešiem Turcijā.

2011./2012.mācību gadā 12 skolēni no piecām Latvijas skolām jauno mācību gadu uzsāka Spānijas, Francijas, Slovēnijas un Polijas skolās. Lāsma Raubiška, Līvānu 1.vidusskolas absolvente, par četru mēnešu pieredzi Comenius projektā: „No visa, kas mani Somijā sagaidīja, es centos paņemt to pašu labāko un vērtīgāko, uzlabojās mana angļu valoda, es apguvu somu valodas pamatus, guvu starpkultūru pieredzi, iejutos citas valsts iedzīvotāja statusā un izjutu Somijas patieso burvību. Tagad objektīvi varu salīdzināt Somijas un Latvijas izglītības sistēmu. Somu skolās primārās ir skolēna intereses. Tur necenšas skolēnus padarīt par pasaules ģēnijiem, bet ar vienkāršu mācību procesu izveidot zinošu jaunieti.”

Comenius individuālā mobilitāte skolēniem dod iespēju izjust mācības citā zemē, dzīvi viesģimenē un sazināšanos svešvalodā. Eiropas Savienības (ES) Mūžizglītības programma sedz ceļa un valodu kursu izdevumus, ikmēneša kabatas naudu un apdrošināšanu, kopumā 2012. gada mobilitātes īstenošanā ieguldot 25 844 eiro. Comenius skolēnu individuālo mobilitāti var organizēt gan starp pamatskolām, gan vidusskolām, taču izglītības iestādēm nepieciešama iepriekšēja pieredze Comenius skolu partnerības projekta īstenošanā.

Ceturtdien, 16. augustā, plkst. 10:00 viesnīcā „Elizabete”, Dzirnavu ielā 2, Rīgā, VIAA rīkos sagatavošanas semināru 12 aktivitātē iesaistītajiem skolēniem un skolotājiem. Semināra laikā skolēni tiks sagatavoti rīcībai krīzes situācijās, komunikācijai starpkultūru vidē, sevis un savas valsts un kultūras pārstāvēšanai.

Comenius programmu Latvijā administrē VIAA. Plašāka informācija pieejama mājas lapas www.viaa.gov.lv sadaļā „Comenius skolēnu individuālā mobilitāte”.

Papildu informācija:
Linda Lietaviete,
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67359076, 29480589
e-pasts: linda.lietaviete@viaa.gov.lv