Sākas projektu pieņemšana konkursā „Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā”

06.09.2012

Līdz 5. novembrim akreditētas Latvijas augstskolas un zinātniskās institūcijas var pieteikties Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) izsludinātajā grantu shēmas konkursā „Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā”. Tā ir iespēja saņemt finansējumu, lai uzaicinātu Šveices zinātniekus vadīt lekcijas vai lekciju kursus un veiktu visa veida zinātniskās pieredzes apmaiņu.

Atklātā konkursa mērķis ir attīstīt Latvijas augstskolu un zinātnisko institūciju potenciālu, kā arī veicināt ilgtspējīgu sadarbību starp Latvijas un Šveices augstākās izglītības iestādēm un zinātniskajām institūcijām.

„Īpaša šīs programmas priekšrocība ir tā, ka tajā var piedalīties dažādu jomu pārstāvji. Ceram, ka ilgtermiņā šī programma palīdzēs nostiprināt jau esošo sadarbību ar Šveices augstākās izglītības iestādēm un zinātniskajām institūcijām, kā arī veicinās jaunu sadarbības tīklu veidošanos. Tas dotu iespēju Latvijas un Šveices zinātniekiem īstenot sadarbības pētījumus arī turpmāk,” pauž Larisa Vaļte VIAA Starptautiskās sadarbības programmu nodaļas vadītāja.

Šveices pētnieks var uzturēties Latvijā no piecām dienām līdz diviem mēnešiem. Līdz 2015.gadam Latvijai piešķirts CHF 528 411 liels finansējums. Stipendijā ir iekļauta pētnieka dienas nauda, izdevumi par viesnīcu (naktsmītni) un ceļa izdevumi šādā apmērā:

  • Dienas nauda 65CHF (~38LVL)
  • Viesnīcas izdevumi par nakti 120 CHF (~70 LVL)
  • Ceļa izdevumi 700 CHF (~413 LVL)

Projektu pieteikumus administratīvi un kvalitatīvi vērtē VIAA izveidotā vērtēšanas komisija. Konkursa rezultāti tiek paziņoti četru mēnešu laikā pēc konkursa noslēguma. Grantu shēmas „Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā” īstenošanā VIAA veic ieviešanas iestādes funkcijas.

Konkursa nolikums, iesnieguma veidlapa un papildu informācija pieejama VIAA mājas lapas www.viaa.gov.lv sadaļā „Šveices sadarbības programma – Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā”. Nākamais konkurss tiks izsludināts 2013.gada martā.

Papildu informācija:
Dace Zaldāte,
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
Vecākā informācijas speciāliste
Tālr.: 67201170, 29207373
e-pasts: dace.zaldate@viaa.gov.lv