Karjeras nedēļā jaunieši meklēs savu nākotnes profesiju

12.11.2012

No 26. līdz 30. novembrim vienlaicīgi piecās Latvijas pilsētās – Liepājā, Ventspilī, Rēzeknē, Daugavpilī un Valmierā – Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar izglītības pārvaldēm, skolām un vietējiem uzņēmumiem rīko Karjeras nedēļu. Tās laikā jaunieši ne tikai iejutīsies dažādās profesijās un pārbaudīs sevi erudīcijas spēlēs, bet arī apmeklēs uzņēmumus un tiksies ar karjeras konsultantiem.

„Vēlamies, lai jaunieši savu profesiju izvēlas gudri, izvērtējot savas spējas, intereses, talantus. Ne mazāk svarīgi ir uzzināt par konkrēto profesiju pēc iespējas vairāk gan no profesionāliem karjeras konsultantiem, gan konkrētās jomas speciālistiem. Karjeras nedēļa sniegs iespēju arī „uzmērīt” izsapņoto nākotnes profesiju vai iepazīt tādu, par kuru iepriekš nemaz nav domāts,” atklāj VIAA direktore Dita Traidās.

Karjeras nedēļa visās pilsētās sāksies ar skolu komandu erudīcijas spēli “Es būšu...”, lai rosinātu jauniešus domāt par nākotnes karjeru un paplašinātu zināšanas par Latvijas vispārējās, profesionālās un augstākās izglītības iestāžu piedāvājumu.

Jaunieši Karjeras nedēļas laikā tiksies arī ar dažādu profesiju pārstāvjiem, karjeras konsultantiem, dosies ekskursijās uz uzņēmumiem, piedalīsies spēlēs un konkursos, lai gūtu labāku izpratni par dažādām profesijām. Nākotnei noderēs arī Nacionālās izglītības datu bāzes NIID.LV un studiju ceļveža Eiropā Euroguidance iepazīšana. Dažās pilsētās īpašas aktivitātes paredzētas skolēnu vecākiem.

Nedēļas noslēgumā jaunieši līdzdarbosies atrakciju parkā „Iepazīsti profesiju”, kur karjeras labirintā piedalīsies improvizētās profesiju darbnīcās un uzklausīs dažādus speciālistus.

Pasākumu programma katrā pilsētā būs atšķirīga. Tā atspoguļos konkrētās vietas izglītības un karjeras iespējas. Programma un papildu informācija būs pieejama VIAA mājaslapas sadaļā „Karjeras nedēļa” un www.facebook.com/Karjerasnedela.


Papildu informācija:
Linda Lietaviete,
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67359076, 29480589
e-pasts: linda.lietaviete@viaa.gov.lv