Daugavpils skolu jaunieši Karjeras nedēļā iepazīs savu nākotnes profesiju

23.11.2012

No 26. līdz 30. novembrim Daugavpilī notiks Karjeras nedēļa, ko rīko Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar izglītības pārvaldēm, skolām un vietējiem uzņēmumiem. Visu nedēļu jaunieši iepazīs dažādas profesijas, uzzinās, kā vislabāk prezentēt sevi darba tirgū un uzsākt uzņēmējdarbību, pārbaudīs sevi erudīcijas spēlē, apmeklēs uzņēmumus un potenciālās mācību iestādes.

Karjeras nedēļa pirmdien, 26. novembrī, plkst.12.00 sāksies ar atklāšanas pasākumu „Manu iespēju Daugavpils” un skolu komandu erudīcijas spēli „Es būšu...”, kas notiks Daugavpils Universitātē (Parādes ielā 1). Spēlē par erudītākās komandas titulu un VIAA balvām sacentīsies septiņas Daugavpils skolu komandas. Ikviens aicināts piedalīties pasakumā, vērot sacensības un just līdzi.

Atklājot Karjeras nedēļas pasākumu un erudīcijas spēli „Es būšu...”, dalībniekus uzrunās Daugavpils pilsētas domes priekšēdētāja pirmais vietnieks Vitālijs Azarevičs, Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova un Daugavpils Universitātes rektors Arvīds Barševskis. Pasākumu vadīs mākslinieks Mariuss Susejs. Erudīcijas spēles dalībniekus vērtēs žūrija, piešķirot balvas ne tikai erudītākajai, bet arī atraktīvākajai, saliedētākajai komandai un komandai ar labāko līderi.

„Erudīcijas spēle iecerēta, lai rosinātu jauniešus domāt par nākotnes karjeru un paplašinātu zināšanas par Latvijas vispārējās, profesionālās un augstākās izglītības iestāžu piedāvājumu. Jautājumi būs par dažādu nozaru un profesiju ikdienu, amata gudrībām un notikumiem. Esmu pārliecināta, ka ar šādu pasākumu mēs patiesi azartiski atklāsim Karjeras nedēļu un tai sekos piecas lietderīgas un aktīvas dienas, iepazīstot dažādas izglītības iespējas un profesijas,” stāsta VIAA Karjeras atbalsta departamenta direktore Aleksandra Joma.

Karjeras nedēļā jaunieši tiksies ar dažādu profesiju pārstāvjiem, piemēram, no Valsts robežsardzes un Valsts policijas, kā arī ar citiem uzņēmējiem pasākumā „Uzņēmējdarbībai starts!”. Pasākumu apmeklētāji varēs piedalīties dažādās radošajās darbnīcās Bērnu un jauniešu centrā „Jaunība”, Mākslas vidusskolā „Saules skola” u.c. Dažādās profesionālās un augstākās izglītības mācību iestādēs būs atvērto durvju dienas. Notiks semināri par interešu un prasmju novērtēšanu, laika un karjeras plānošanu. Nākotnei noderēs arī Nacionālās izglītības datu bāzes NIID.LV un studiju ceļveža Eiropā Euroguidance iepazīšana skolu audzināšanas stundu laikā.

Nedēļas noslēguma pasākums notiks ceturtdien, 29. novembrī, plkst. 14.00 Daugavpils Universitātē (Vienības ielā 13). Tajā jaunieši varēs piedalīties improvizētā atrakciju parkā „Neformālā izglītība – karjera”, kur dažādu nevalstisko organizāciju darbnīcās varēs uzklausīt speciālistu padomus un iepazīt tādas darbības jomas kā grafika, tēlniecība, fotomāksla, mūzika, veselības aizsardzība, sava biznesa uzsākšana, sports, aktīvais tūrisms u.c.

Karjeras nedēļas pasākumi turpināsies arī piektdien. Daugavpils pilsētas profesionālās izglītības iestādēs notiks spēle „Arodskolu izaicinājums”, ko organizē Daugavpils Jaunatnes departaments.

Programma un informācija par Karjeras nedēļu pieejama VIAA mājaslapā un www.facebook.com/Karjerasnedela.

Papildu informācija:
Linda Lietaviete,
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67359076, 29480589
e-pasts: linda.lietaviete@viaa.gov.lv