Konferencē stāstīs par EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenta pētniecības un stipendiju iespējām

12.04.2013

26.aprīlī no plkst. 10.00 līdz 16.00 Rīgā, viesnīcā „Tallink”, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) kopā ar Izglītības un zinātnes ministriju rīko Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumenta atklāšanas konferenci.

Konferencē aicināti piedalīties Latvijas augstāko izglītības iestāžu un pētniecības organizāciju pārstāvji, lai uzzinātu par EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu Latvijas augstskolām. Šī programma sniedz iespēju īstenot studentu un personāla mobilitāti starp Latviju un EEZ valstīm, veicina sadarbību starp Latvijas un Norvēģijas augstskolām un pētniecības institūcijām, īstenojot projektus sociālās un humanitārās zinātnēs, kā arī sabiedrības veselības jomā.

„Programmas iepriekšējā periodā vairāk nekā 2,2 miljoni eiro ieguldīti cilvēkresursu attīstībā, izglītībā un pētniecībā, atbalstot Latvijai nozīmīgus zinātniskos un lietišķos pētījumus, kā arī ap 400 stipendiātu profesionālo izaugsmi. Sagaidām, ka arī jaunajā periodā pētījumi būs ne tikai par aktuāliem problēmjautājumiem, bet arī inovatīvām un netradicionālām tēmām,” uzskata Dita Traidās, VIAA direktore.

Konferencē Norvēģijas pētniecības padomes pārstāvis informēs par pētniecības vidi Norvēģijā, Norvēģijas centra starptautiskajai sadarbībai izglītībā pārstāvji stāstīs par stipendiju iespējām Norvēģijā, Islandē un Lihtenšteinā. Klātesošie konferences dalībnieki uzzinās arī vairāk par programmu „EEZ un Norvēģijas finanšu instruments", projektu konkursiem, kā arī iepazīsies ar iepriekšējā programmas perioda (2004.–2009.gads) projektu pieredzi.

Jaunajam periodam, kuram pieejami 5,5 miljoni eiro, noteiktas divas prioritātes: divpusēja sadarbība pētniecības jomā ar finansējumu 4,4 milj. eiro; divpusēja stipendiju programma ar finansējumu 1 milj. eiro.

Vēršam uzmanību, ka plānotajiem divpusējās sadarbības pētniecības projektiem jāatbilst  šādām tematiskām jomām:
1.    Sociālās un humanitārās zinātnes;
2.    Sabiedrības veselība, ieskaitot aspektus, kas saistīti ar farmāciju, biomedicīnu un profilaksi.

Visus interesentus aicinām pieteikties konferencei VIAA mājaslapā līdz 19.aprīlim.

Kopš 2004. gada Latvijai ir pieejams EEZ finanšu instruments un Norvēģijas valdības divpusējais finanšu instruments. EEZ finanšu instrumentu veido Norvēģijas, Islandes un Lihtenšteinas iemaksas, bet Norvēģijas finanšu instrumentu pilnībā finansē Norvēģija.

Papildu informācija:
Linda Lietaviete,
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67854760, 29480589
e-pasts: linda.lietaviete@viaa.gov.lv