Latvijā ierodas vadošie izglītības darbinieki no Eiropas

20.05.2013

Latvijā 20.-24.maijā viesosies 14 vadošie izglītības darbinieki no 10 Eiropas valstīm, lai piedalītos Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētajā Mācību braucienā - „Ekonomiskā krīze kā katalizators reformām izglītībā”.

Mācību brauciena laikā dalībniekiem būs iespēja satikties ar Latvijas izglītības reformu veidotājiem un īstenotājiem, kā arī saņemt informāciju par reformas trim pīlāriem:
1)    finansēšanas modeļa „Nauda seko skolēnam” ieviešana,
2)    vispārējās izglītības iestāžu tīkla optimizācija,
3)    izglītības satura pilnveide.

Latvija dalīsies pieredzē ar vadošajiem izglītības darbiniekiem no citām Eiropas valstīm, kā ekonomiskās krīzes apstākļos īstenotas reformas visos izglītības līmeņos, sekmējot izglītības efektivitāti ilgtermiņā un vienlaikus saglabājot kvalitāti.

Eksperti no Apvienotās Karalistes, Francijas, Itālijas, Polijas, Vācijas, Spānijas, Ungārijas, Maķedonijas, Rumānijas un Portugāles tiksies ar Izglītības un zinātnes ministrijas, Valsts izglītības satura centra, Izglītības kvalitātes valsts dienesta, Valsts valodas aģentūras vadošajiem darbiniekiem un Cēsu novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadību. Viņi dosies vizītē uz Rīgas, tās apkārtnes un Cēsu izglītības iestādēm, lai diskutētu ar šo skolu direktoriem un citiem personāla pārstāvjiem par aktualitātēm un ikdienā risināmajiem jautājumiem.

Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas Mācību braucieni katru gadu ļauj apmēram 35 vadošajiem izglītības nozares speciālistiem no Latvijas saņemt stipendiju un doties uz citām programmas dalībvalstīm iepazīt izglītības sistēmas, reformas izglītībā, to īstenošanas gaitu un ietekmi. Savukārt Eiropas eksperti var pieteikties Mācību braucieniem uz Latviju.


Papildu informācija:
Linda Lietaviete,
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67854760, 29480589
e-pasts: linda.lietaviete@viaa.gov.lv