“Jaunatne kustībā” dodas uz mūzikas festivālu Positivus

17.07.2013

No 19. līdz 21. jūlijam Eiropas Savienības (ES) iniciatīva “Jaunatne kustībā” un “Eiropas Pilsoņu gads 2013” viesosies Salacgrīvā. Salacgrīvā, mūzikas festivāla Positivus ietvaros, iniciatīvas “Jaunatne kustībā” teltī tiks prezentētas jauniešiem pieejamās ES programmas, kas sniedz iespēju studēt, strādāt, kā arī piedalīties apmācībās un brīvprātīgajā darbā ārzemēs. “Jaunatne kustībā” ir ES iniciatīva, kuras mērķis ir uzlabot jauniešu izglītības un nodarbinātības iespējas. Šogad tā kopā ar “Eiropas Pilsoņu gadu 2013” viesosies Latvijā.

Pasākuma programmas ietvaros ES finansēto programmu (piemēram, profesionālās izglītības programma Leonardo da Vinci, skolu izglītības programma Comenius, pieaugušo izglītības programma Grundtvig, augstākās izglītības programma Erasmus un programma "Jaunatne darbībā”) pārstāvji vadīs interaktīvās darbnīcas, viktorīnas, kā arī rādīs izrādes un filmas. "Jaunatne kustībā" telts ar dažādu prezentāciju, aktivitāšu un pasākumu palīdzību sniegs unikālu iespēju saņemt vairāk informācijas par jauniešu iespējām daļu mācību vai praktisko apmācību laika pavadīt ārvalstīs, lai uzlabotu jau esošās prasmes un iegūtu jaunas. Trīs dienu garumā telts apmeklētājiem tiks dota lieliska iespēja tikties un aprunāties ar vairāku organizāciju, biedrību un skolu pārstāvjiem, kuri, rīkojot dažādas interaktīvās aktivitātes, informēs un izglītos telts apmeklētājus par projektu “Jaunatne kustībā”.

Pasākumā piedalīsies pārstāvji no Valsts izglītības attīstības aģentūras, kas administrē ES Mūžizglītības programmu Latvijā, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (nacionālā aģentūrā, kas administrē programmu „Jaunatne darbībā” Latvijā), Latvijas Kultūras koledžas, Latvijas Mūzikas akadēmijas, Rīgas Stila un modes profesionālās vidusskolas, Kultūras un māskas projekta NOASS (radošās inteliģences apvienība, kas pasākuma norises vietā prezentēs projektu “Engine Room Europe”), Samariešu apvienības, kā arī Zane Jurēvica un Linda Leimane no Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas, jauns talantīgs šefpavārs Aigars Sīlis, kurš izcīnijis pirmo vietu 2012. gada jauno profesionāļu konkursā, filmu režisors Viesturs Roziņš un citi.

Valsts izglītības attīstības aģentūras ES Mūžizglītības programmas departamenta direktore Ennata Kivriņa: “Mēs priecājamies, ka iniciatīva “Jaunatne kustībā” tieši šogad norisināsies Latvijā, festivālā Positivus. Šis ir gads, kad noslēdzas iepriekšējais ES Mūžizglītības programmas periods un gatavojamies jaunajai, vēl plašākai atbalsta programmai izglītības, jaunatnes un sporta jomā “Erasmus+”. Festivālā visus interesentus iepazīstināsim ar iespējām mūsu jauniešiem smelties zināšanas un pieredzi ārvalstīs un uzņemt Eiropas jauniešus Latvijā.”

“Jaunatne kustībā” ir iniciatīva, ko 2010. gadā veiksmīgi uzsāka Eiropas Komisija. Visu šo laiku tā veiksmīgi ceļojusi un viesojusies 20 ES dalībvalstīs.

“Eiropas Pilsoņu gads 2013” ir daļa no šīs iniciatīvas, kas mērķtiecīgi darbojas pie izglītības un apmācību programmu pielāgošanas Eiropas jauniešiem, kas ievērojami samazina jauniešu bezdarba līmeni Eiropā, paaugstina informētības līmeni par jauniešu, kā Eiropas pilsoņu tiesībām un priekšrocībām, novērš šķēršļus, kas saistīti ar nodarbinātību Eiropā, mudina jauniešus izmantot ES sniegto finansējumu un aicina doties studēt uz citām ES valstīm, kā arī aicina iedzīvotājus iesaistīties debatēs un citos politiskos pasākumos par to, kādai vajadzētu būt ES 2020. gadā.
 

Vairāk informācijas par "Jaunatne kustībā":
http://ec.europa.eu/youthonthemove/
 
Vairāk informācijas par "Eiropas pilsoņu gadu 2013":
http://europa.eu/citizens-2013

Apmeklējiet "Jaunatne kustībā" Facebook lapu: https://www.facebook.com/YouthontheMoveEurope?ref=tn_tnmn

Apmeklējiet "Jaunatne kustībā" Twitter profilu: https://twitter.com/tweetYoM #YoMLatvia #YoMPositivus

Kontakti presei: gita.zelve@icwe.net