Latvijas komanda EuroSkills konkursā Francijā startēs 8 profesijās

12.03.2014

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) astoņās profesijās ir sākusi gatavot Latvijas komandas pretendentus Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkursam EuroSkills 2014, kas no 1. līdz 5. oktobrim norisināsies Francijas pilsētā Lillē.

Jau ceturto reizi Latvijas jaunajiem profesionāļiem būs iespēja sacensties arodu mākslā Eiropā. Mūsu jaunieši EuroSkills 2014 ar saviem vienaudžiem sacentīsies elektriķa, lauksaimniecības tehnikas mehāniķa, šuvēja - modelētāja, IT tehniķa, viesmīļa, pavāra, kā arī grafiskā dizainera un WEB dizainera profesijās. Šobrīd VIAA katrā no tām gatavo vairākus pretendentus, lai labākos jūlijā pēc atlases konkursiem iekļautu valsts komandā un dotos uz Franciju.

Latvijas komandas vadītāja, WorldSkills Europe valdes pārstāve un VIAA vadītāja Dita Traidās atzīst, ka dalība šādos konkursos paaugstina Latvijas jauniešu motivāciju un lepnumu par izvēlēto arodu, kā arī ļauj salīdzināt profesionālās prasmes un izglītības līmeni starptautiskā mērogā. Ne mazāk svarīgi, ka nozaru eksperti, kas šajos konkursos darbojas žūrijā, atved uz Latviju jaunu pieredzi par profesionālo prasmju līmenī Eiropas dimensijā.

D.Traidās atklāj, ka profesiju izvēli dalībai konkursā ietekmē vairāki faktori: „Atlasot pretendentus, ņemam vērā profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu konkursa „Jaunais profesionālis” rezultātus. Dažreiz šajā konkursā atsevišķās profesijās ieraugām izcilus talantus. Ne mazāk svarīgi ir apzināties, cik Latvijā katrā nozarē ir attīstītas tehnoloģijas, kas ļauj konkurēt ar mūsu profesionālās sagatavotības sniegumu šādā mērogā.”

„Mūs iepriecina tas, ka arī paši nozaru pārstāvji izrāda iniciatīvu. Jau pērn mūs uzrunāja enerģētikas un lauksaimniecības nozares pārstāvji, aicinot EuroSkills 2014 sagatavot elektriķus un lauksaimniecības tehnikas mehāniķus. Konkursā cenšamies izvēlēties profesijas, kurās Latvijai ir labs sagatavošanas līmenis, iepriekšēja pieredze un motivēti nozaru eksperti. Pamazām veidojam ekspertu bāzi ar pieredzi starptautiskos konkursos un zināšanām par EuroSkills specifiku un līmeni,” piebilst D.Traidās.

Šobrīd visi pretendenti nostiprina savas zināšanas un prasmes, gatavojoties un strādājot kopā ar savas pārstāvētās nozares ekspertiem no dažādiem Latvijas uzņēmumiem un iestādēm, piemēram, SIA „LEC”, SIA „Amazone”, Latvijas Mākslas akadēmija, SIA „One wolf”, Rīgas Tehniskā universitāte, restorāni „Vincents” un „Kaļķu vārti”, SIA „Eko kalendāri”, „Accenture” un „Telia Latvija”. Svarīgs ir arī katra pretendenta individuālais darbs, kas tiek veikts patstāvīgi vai izglītības iestādēs.

Starptautiskais jauno profesionāļu meistarības konkurss EuroSkills notiek katru otro gadu, mijoties ar pasaules jauno profesionāļu meistarības konkursu WorldSkills. Latvija šajā konkursā piedalās no 2008. gada, gūstot panākumus dažādās disciplīnās.

EuroSkills konkursā var piedalīties jaunie profesionāļi vai profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi vecumā no 17 līdz 25 gadiem. To organizē WorldSkills Europe, lai veicinātu sasniegumus profesionālajā izglītībā, attīstītu un veicinātu izcilas profesionālās prasmes un iemaņas.

Papildu informācija:
Linda Kapustinska,
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67854760, 29480589
e-pasts: linda.kapustinska@viaa.gov.lv