Latvijā īstenos 37 Nordplus izglītības projektus

07.08.2014

Tuvākajā laikā Latvijā tiks uzsākta 37 Nordplus projektu īstenošana, ko ir apstiprinājusi Nordplus valde. No Latvijas kopā tika iesniegti 79 un apstiprināti 37 projekti par apmēram pusmiljonu eiro. Tajos caur izglītības projektu aktivitātēm projektu īstenotāji turpinās Latvijas un Ziemeļvalstu sadarbības tradīcijas gan jauniešu, gan pieaugušo, gan augstākajā izglītībā.

No Latvijas Jauniešu programmā ir apstiprināti 17 projekti. Tajos jaunieši varēs attīstīt savas uzņēmējdarbības prasmes, veidot izpratni par veselīgu un zaļu dzīvesveidu, kā arī pievērsties karjeras veidošanas jautājumiem.

Pieaugušo izglītības programmā apstiprināti 11 projekti, tajos dominē zaļā tēma – vide un veselīgs dzīvesveids. Projektos veidos jaunas izglītības programmas, tajā skaitā – tālmācības programmas latviešiem ārpus Latvijas, savukārt citā projektā seniori tiks iedrošināti iesaistīties uzņēmējdarbībā.

Augstākās izglītības programmā atbalstu guvuši 6 projekti. To vadmotīvs ir pasniedzēju un studentu mobilitātes, lai padziļinātu zināšanas ekonomikā, mūzikas terapijā, ekoloģijā, ģeodēzijā, vides zinātnē un tūrisma nozarē.

Horizontālajā izglītības programmā apstiprināti 3 projekti, tie ir par kreativitātes izmantošanu mācību procesā, Baltijas jūras problēmām un uzņēmēju vajadzību saskaņojumu ar izglītības piedāvājumu.

Nordplus programmas projektus var iesniegt ne tikai izglītības attīstībā iesaistītas juridiskās personas, bet atsevišķās programmās aicināti piedalīties arī uzņēmēji un nevalstiskās organizācijas. 2013. gadā veiksmīgi projektu īstenoja biedrība “Latvijas Vecāku kustība”, tās valdes locekle Ivita Mauriņa stāsta: “Ar Nordplus projekta palīdzību mēs īstenojām ieceres, kuras varēja palikt tikai “uz papīra”. Salīdzinot ar citām programmām, Nordplus projektos ir daudz mazāk birokrātijas, tie ir vieglāk īstenojami, atskaitīšanās sistēma ir daudz draudzīgāka, bet tajā pašā laikā šie projekti audzina katra īstenotāja godprātību un sirdsapziņu, jo visiem dokumentiem tāpat jābūt kārtībā. Šo projektu veidu iesaku izmantot arī citām mazām biedrībām, jo tik grūti iegūstamajā līdzfinansējumā var ieskaitīt arī darba stundas.”

Kopējais 2014. gada konkursā iesniegto projektu skaits ir nedaudz lielāks nekā 2013. gadā. Ieinteresētība par Nordplus projektiem katru gadu aug ne vien Latvijā, bet arī Baltijā un Ziemeļvalstīs. Nordplus valde uzsver, ka nākamajos gados cīņa par šiem projektiem būs vēl sīvākā, tāpēc projektu iesniedzējus aicina būt inovatīviem un projektos ietvert jaunas, radošas idejas.

Informāciju par apstiprinātajiem projektiem var iegūt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv vai Nordplus projektu datubāzē. Vairāk par līdz šim īstenoto projektu rezultātiem lasiet šeit: www.viaa.gov.lv

Nordplus programmas projektu konkurss norisinās katru gadu, un interesenti projektus var iesniegt 5 apakšprogrammās – Jauniešu, Pieaugušo, Augstākās izglītības, Horizontālā un Ziemeļvalstu valodu. Sadarbību var veidot ar kādu no Baltijas vai Ziemeļvalstīm.


Papildu informācija:
Egita Arbidāne,
VIAA sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67854762, 28386474
E-pasts: egita.arbidane@viaa.gov.lv