Karjeras meklējumi ventspilniekiem sāksies ar Profesiju laikotāju

07.08.2014

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) piedāvā nepiespiestā un jautrā veidā sava karjeras virziena meklējumus sākt ar spēli “Profesiju laikotājs”. Sestdien, 9.augustā, šāda iespēja būs Ventspils jauniešiem, kas apmeklēs Latvijā lielākās ielu kultūras un sporta kustības „Ghetto Games“ pasākumu.

Interesenti varēs nofotografēties NIID.LV un Profesijupasaule.lv īpaši veidotā fotokabīnē „Pielaiko profesiju”, kas ir daļa no VIAA projekta. Viņu fotogrāfijas tiks ievietotas jautrā karikatūrā, kam ir simboliska nozīme: profesijas izvēlē jaunietim nevajadzētu paļauties uz citu spriedumiem vai nejaušību. Izvēle pārdomāti jāizdara pašam. Fotokabīne piedāvās pilnībā izdomātas profesijas, piemēram, e-pastnieks, kūku notiesātājs, guļošais policists un citas.

Šo iespēju jau izmantoja Jēkabpils jaunieši, un fotogrāfijas ar viņu izvēlētajām profesijām ir apskatāmas http://www.profesijulaikotajs.lv/galerija. Citādā izpildījumā visi interesenti savu profesiju var meklēt interneta spēlē www.profesijulaikotajs.lv.

Savukārt ar spēlē ietverto video sižeta starpniecību pazīstamā modele un TV raidījuma “TE!” vadītāja Māra Kampernova un „Ghetto games” pasākumu un TV raidījumu vadītājs Renārs Zeltiņš apmeklētājus aicina sākt domāt par profesijas izvēli un patstāvīgu dzīvi, kurā pašam būs jānodrošina viss savai labsajūtai.
Video: http://www.profesijulaikotajs.lv/video 


Papildu informācija:
Linda Kapustinska,
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67854760, 29480589
E-pasts: linda.kapustinska@viaa.gov.lv