Zināms Latvijas komandas sastāvs EuroSkills konkursā

14.08.2014

Vairāki simti Eiropas talantīgāko jauniešu no 2. līdz 4. oktobrim Francijā demonstrēs savas amata prasmes, lai izmantotu tikai vienu reizi dzīvē doto iespēju startēt jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills. No Latvijas prestižajā konkursā piedalīsies 11 jaunieši, pārstāvot valsti 8 disciplīnās.

Noslēgušies Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) vairāku mēnešu ilgā EuroSkills 2014 dalībnieku atlase, kurā noskaidrots Latvijas komandas sastāvs. Divdesmit trīs jaunieši cīnījās par vienu no 11 vietām komandā, lai pārstāvētu Latviju prestižajā konkursā.

“Apsveicam visus jauniešus, kas iekļuvuši Latvijas komandā! Neskatoties uz to, ka gatavošanās Eiropas mēroga konkursam notiek jau vairākus mēnešus un jaunie profesionāļi attīstījuši savas profesionālās prasmes, papildinājuši zināšanas un stiprinājuši noturību pret stresu, grūtākais vēl ir priekšā. Nokļūstot EuroSkills 2014 konkursā Francijā, viņiem būs jāspēj patstāvīgi risināt problēmsituācijas, iekļauties stingri noteiktos laika rāmjos, noteikt prioritātes, aizmirst neveiksmes vai neizdošanās un mērķtiecīgi virzīties uz priekšu. Neapšaubāmi, šāds konkurss norūda ne vien profesionāli, bet arī emocionāli. To arī novēlu jauniešiem – no globālās skatuves atgriezties ar pieredzi turpmākām darba gaitām,” atklāj Dita Traidās, Latvijas komandas vadītāja, WorldSkills Europe valdes pārstāve un VIAA direktore.

Latvijas komanda EuroSkills 2014

Dalībnieks Disciplīna Izglītības iestāde
Annija Kalnbirze Modes tehnoloģijas

Rīgas Stila un modes profesionālā vidusskola
Simona Zelča Ogres Tehnikums
Guntis Šusts
Informācijas un komunikāciju tehnoloģijas

Jēkabpils Agrobiznesa koledža
Uvis Grava Priekuļu un Jāņmuižas Valsts tehnikums
Elvis Pētersons Rīgas Valsts tehnikums
Artūrs Krapāns Web lapu dizains Rīgas Tehniskā koledža
Līva Trasūne Grafiskais dizains Rīgas Amatniecības vidusskola
Maksims Ivancovs Elektroinstalācijas Rīgas Tehniskā koledža
Roberts Lācis Lauksaimniecības tehnika Priekuļu un Jāņmuižas Valsts tehnikums
Haralds Saušs Ēdināšanas pakalpojumi (pavārs) Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums
Mārtiņš Kukojs Restorāna pakalpojumi (viesmīlis) Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums

Aktualitātēm sagatavošanas procesā var sekot līdzi SkillsLatvia Facebook profilā un VIAA mājaslapas www.viaa.gov.lv sadaļā “EuroSkills”.

Starptautiskais jauno profesionāļu meistarības konkurss EuroSkills notiek katru otro gadu, mijoties ar pasaules jauno profesionāļu meistarības konkursu WorldSkills. Latvija šajā konkursā piedalās no 2008. gada, gūstot panākumus dažādās disciplīnās.

EuroSkills var piedalīties jaunie profesionāļi vai profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi vecumā līdz 25 gadiem. Nosacījumi paredz, ka jaunietis tikai vienu reizi dzīvē drīkst startēt šajās sacensībās. Konkursu organizē WorldSkills Europe, lai veicinātu sasniegumus profesionālajā izglītībā, attīstītu un veicinātu izcilas profesionālās prasmes un iemaņas.

 

Papildu informācija:
Linda Kapustinska,
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67854760
e-pasts: linda.kapustinska@viaa.gov.lv