Latvijas jaunie profesionāļi EuroSkills konkursā izcīna 8 medaļas

06.10.2014

Latvijas jaunieši no prestižākā Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkursa EuroSkills 2014 atgriežas ar astoņām godalgām. Zelta medaļas un nomināciju Best of the Nation  ir ieguvušas Annija Kalnbirze un Simona Zelča, kas startēja  modes tehnoloģiju disciplīnā. Ekselences medaļas saņēmuši: pavārs Haralds Saušs, viesmīlis Mārtiņš Kukojs, grafiskā dizainere Līva Trasūne un web lapu dizainers Artūrs Krapāns. 

25 valstu kopvērtējumā Latvijai ir 9. labākais komandas sniegums – vidējais konkursantu punktu skaits ir 504, kas ir virs ekselences līmeņa. Ekselences balvas saņēmuši konkursanti, kuri 599 punktu vērtējuma skalā ieguvuši vismaz 500. Latvijas komanda aiz sevis atstāja tādas valstis kā Somiju, Franciju, Nīderlandi, Beļģiju, Zviedriju, Igauniju un citas.

Dita Traidās, Latvijas komandas vadītāja, WorldSkills Europe valdes locekle un Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) direktore: "Latvijas sniegums ir vērtējams kā ļoti augsts un atzīstams. Tas pierāda, ka mūsu profesionālā izglītība Eiropas līmenī ir ne tikai līdzvērtīga, bet atsevišķās jomās pat pārāka. 9. labākais komandas sniegums 25 Eiropas valstu konkurencē apliecina to, ka Latvijā apgūstamā profesionālā izglītība ir uz pareizā attīstības ceļa."

VIAA, nozaru ekspertu un uzņēmumu meistaru gatavotajai nacionālajai komandai trīs dienu laikā bija jātiek galā ar daudziem profesionāliem izaicinājumiem. Piemēram, Annijai un Simonai 18 stundās, iedvesmojoties no franču dizainera Yves Saint Laurent, pēc augstās modes prasībām bija jāuzmodelē un jāuzšuj zīda kleita oficiālām vakariņām.

Abas laureātes – Annija un Simona – atzīst: „Mēs katru vakaru pēc konkursa vēl vairākas stundas mācījāmies un plānojām nākamās dienas uzdevumus. Arī līdz olimpiādei mērots deviņu mēnešu ilgs darba process. Protams, ļoti vēlējāmies būt starp labākajiem un cerējām, ka izdosies. Tajā pašā laikā, dzirdot savus vārdus starp laureātiem, tas bija milzīgs pārsteigums.”

Godalgotie konkursanti ir absolvējuši vai pašlaik mācās šādās Latvijas profesionālajās izglītības iestādēs:

Modes tehnoloģijas

  • Annija Kalnbirze, Rīgas Stila un modes profesionālās vidusskolas absolvente
  • Simona Zelča, Ogres Tehnikuma absolvente

Web lapu dizains

  • Artūrs Krapāns, Rīgas Tehniskās koledžas absolvents

Grafiskais dizains

  • Līva Trasūne mācās Rīgas Amatniecības vidusskolā

Ēdināšanas pakalpojumi (pavārs)

  • Haralds Saušs, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma absolvents

Restorāna pakalpojumi (viesmīlis)

  • Mārtiņš Kukojs, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma absolvents

Atgādinām, ka 11 jaunie Latvijas profesionāļi devās uz Franciju, Lilli, kur no 2. līdz 4. oktobrim piedalījās konkursā EuroSkills 2014. Tajā var startēt jaunie profesionāļi vai profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi vecumā līdz 25 gadiem. Nosacījumi paredz, ka jaunietis tikai vienu reizi dzīvē drīkst startēt šajās sacensībās. Konkursu organizē WorldSkills Europe sadarbībā ar valsti, kurā sacensības notiek. Konkursa mērķis ir veicināt dalībvalstu sasniegumus profesionālajā izglītībā, celt profesiju un profesionālās izglītības prestižu, demonstrēt un godināt jauniešu izcilību.

Vairāk par konkursu var uzzināt SkillsLatvia Facebook profilā un VIAA mājaslapas www.viaa.gov.lv sadaļā EuroSkills.

Foto no konkursa šeit: Flickr.

 

Papildu informācija:
Egita Arbidāne,
Izglītības un zinātnes ministrijas
Valsts izglītības attīstības aģentūras
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67854762, 28386474
E-pasts: egita.arbidane@viaa.gov.lv