Izstādē “Skola 2015” VIAA piedāvās plašu informāciju par izglītības iespējām Eiropā

23.02.2015

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) starptautiskajā izglītības izstādē Skola 2015, kas norisināsies no 27. februāra līdz 1. martam Ķīpsalas izstāžu centrā, aicina iepazīties ar izglītības iespējām Latvijā un Eiropā. Interesenti VIAA stendā varēs saņemt arī bezmaksas karjeras konsultācijas, lai noskaidrotu atbildes uz karjeras plānošanas jautājumiem.


Izglītības iespējas Eiropā

VIAA pārstāvji izstādē Skola 2015 stāstīs par starptautiskiem izglītības projektiem, ko var īstenot Eiropas Savienības (ES) izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta atbalsta programmā Erasmus+. Programma sniedz plašas iespējas sadarbībai un mobilitātei. Piemēram, pagājušajā gadā apstiprināto Erasmus+ projektu ietvaros 3699 cilvēki dosies mācīties, stažēties un gūt darba pieredzi ārvalstīs.

Izstādē būs pieejama informācija arī par programmu Nordplus, kas vērsta uz zināšanu ieguvi un apmaiņu Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā. Nordplus ietvaros var veikt virkni aktivitāšu skolu, augstākajā un pieaugušo izglītībā – no skolēnu klašu braucieniem pie saviem vienaudžiem citās valstīs, līdz studiju mobilitātei un sadarbības tīku veidošanai.

Vērtīgu informāciju jauniešiem, kas vēlas studēt citās Eiropas valstīs, sniegs Eiropas Komisijas Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkla Euroguidance speciālisti. Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt par Euroguidance veidoto studiju ceļvedi Eiropā.


Karjeras izvēle

Jauniešiem būs pieejamas bezmaksas karjeras konsultācijas, kas palīdzēs plānot savu profesionālo karjeru. Konsultants paskaidros, kas jāņem vērā, izvēloties nākotnes nodarbošanos un sniegs informāciju par pieejamiem profesijas izvēles rīkiem un to lietošanu.

Skolēniem, kuri vēl prāto par savu nākotnes nodarbošanos, noderīga ir interneta vietne www.profesijupasaule.lv. Tā ir veidota kā virtuāla pilsēta, kurā var apmeklēt dažādus uzņēmumus un uzzināt par profesijām, kas šāda veida uzņēmumos pieejamas. Kopumā var iepazīt 107 dažādas profesijas un uzzināt par to apguves iespējām.

Savukārt tiem, kuriem vēlamais karjeras virziens jau zināms, VIAA iesaka apmeklēt nacionālo izglītības iespēju datubāzi www.niid.lv. Tajā var atrast sev piemērotāko mācību iestādi, programmu vai kursu.


Jauniešu garantija

VIAA interesentus iepazīstinās arī ar Jauniešu garantijas projektu, kura ietvaros jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem ir iespēja bez maksas iegūt profesiju gada vai pusotra gada laikā. Mācību iestādes visā Latvijā šī ES fondu projekta ietvaros piedāvā apgūt dažādas profesijas, vienlaikus saņemot stipendiju no 70 līdz 115 eiro mēnesī. Nākamā uzņemšana notiks vasarā, lai mācības uzsāktu 2015. gada 1. septembrī.

Ar šī projekta atbalstu 6500 jauniešiem ir iespēja iegūt profesionālo kvalifikāciju un uzsākt darba gaitas.


Plašāka informācija par VIAA piedāvātajām iespējām pieejama mājaslapā: www.viaa.gov.lv.

Izstādē “Skola 2015” būs arī oficiālā izstādes radio – Radio internetā Spin FM – stends, kurā apmeklētāji varēs nobalsot par mīļākajām dziesmām, veidojot TOP 50, kā arī piedalīties citās aktivitātēs. Radio dzirdams visā Latvijā un pasaulē: www.spinfm.lv.

 

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Keiča

VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 67785461, 28628088

e-pasts: kristine.keica@viaa.gov.lv