Aicina Latvijas uzņēmējus izmantot Erasmus+ programmas sniegtās iespējas

13.05.2015

Eiropas Savienības (ES) programma Erasmus+, kuras ietvaros pieejams finansējums projektiem izglītības, mācību, jaunatnes un sporta jomā, piedāvā mācību mobilitātes un sadarbības projektu iespējas arī uzņēmējiem, veidojot Eiropas līmeņa stratēģiskas partnerības vai apvienības ar izglītības institūcijām. 

Līdz šim Latvijas komersantu interese par šo programmu ir bijusi neliela, tāpēc Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kameru (LTRK) aicina uzņēmējus kā savas nozares lietpratējus iesaistīties Latvijas izglītības kvalitātes paaugstināšanā ar Erasmus+ starpniecību. Tā ir iespēja pašiem uzņēmējiem ienest pārmaiņas izglītības sistēmā, lai tā atbilstu darba tirgus vajadzībām un mainīgajai biznesa videi.

“Latvijā Erasmus+ projektiem šogad ir pieejami vairāk nekā 12 miljoni eiro, un nākamgad šis finansējuma apmērs pieaugs. Kaut arī šī brīža pieredze liecina, ka Latvijā apstiprināto projektu vidū mūsu uzņēmēji kā projektu īstenotāji vai partneri sastāda nelielu daļu, gribu iedrošināt gan mikrouzņēmumus, gan mazos, vidējos un lielos uzņēmumus izmantot Erasmus+ iespējas. Prakšu vadītāji uzņēmumos var braukt stažēties un gūt pieredzi prakses organizēšanā citās programmas valstīs. Uzņēmēji ir aicināti piedāvāt prakses vietas ārvalstu studentiem, kuri var ienest starptautisko dimensiju un jaunas prasmes darba procesā,” skaidro Dita Traidās, VIAA direktore.

Lai informētu uzņēmējus par programmas Erasmus+ iespējām un diskutētu, kā tās izmantot, piektdien, 15. maijā, no plkst. 12:30 līdz 15:00 LTRK namā Rīgā notiks informatīvs seminārs un diskusija “Vai uzņēmējiem ir pluss no Erasmus+?”.

Pasākumā VIAA skaidros, kā ar Erasmus+ starpniecību piesaistīt ārvalstu praktikantus un sūtīt savus darbiniekus pieredzes apmaiņā par prakšu organizēšanu. Uzņēmēji varēs uzzināt arī par to, kā iesaistīties lielāka mēroga sadarbības projektos visā Eiropā. Kopš 2014. gada komersanti var veidot Stratēģiskās partnerības, kur vienam projektam var piesaistīt līdz pat 150 tūkstošiem eiro gadā. Savukārt Zināšanu apvienībās vai Nozaru prasmju apvienībās divu gadu projektā var piesaistīt līdz pat 700 tūkstošiem eiro lielu finansējumu. Projektu konkursi visās aktivitātēs tiek izsludināti reizi gadā – rudenī.

Pieredzē dalīsies arī uzņēmēji, kuri jau izmantojuši Erasmus+ sniegtās iespējas. Viņu vidū būs kokapstrādes uzņēmums SIA Mars, Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācija un Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija.

Erasmus+ ir ES programma izglītības, mācību, jaunatnes un sporta jomā jaunajā ES plānošanas periodā kopš 2014. gada. Erasmus+ apvienotas līdzšinējās ES izglītības programmas, aptverot visas izglītības jomas. Programmu Erasmus+ Latvijā administrē VIAA un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

 

Papildu informācija:
Zane Birka
Valsts izglītības attīstības aģentūras
Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
Vecākā informācijas speciāliste
Tālr.: 67785462, e-pasts: zane.birka@viaa.gov.lv