Turpmāk Erasmus+ augstskolām sniegs iespēju īstenot mobilitāti visā pasaulē

20.05.2015

Divpadsmit Latvijas augstskolu un koledžu amatpersonas trešdien, 27. maijā, pulcēsies Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA), lai svinīgi parakstītu līgumus par svarīgu soli augstākās izglītības internacionalizācijas īstenošanā - jaunas Erasmus+ aktivitātes uzsākšanu. Tā augstākās izglītības iestādēm sniegs mobilitātes iespējas visā pasaulē. Aicinām medijus piedalīties pasākumā VIAA, Vaļņu ielā 1, 4. stāvā plkst. 11.00 un atspoguļot nozīmīgo notikumu!

Sākot no š.g. 1. jūnija augstskolu un koledžu studenti un personāls Erasmus+ apstiprināto projektu ietvaros varēs doties mobilitātē ne tikai uz Eiropas Savienības (ES) valstīm, ES kandidātvalstīm un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm, bet arī uz tādiem pasaules reģioniem kā Āzija, Ziemeļamerika, Latīņamerika, Dienvidāfrika un Rietumbalkāni.

Latvijas augstskolu studentiem un personālam tādējādi būs iespēja studēt, lasīt lekcijas un gūt jaunu pieredzi, piemēram, Ķīnā, Kanādā, Amerikas Savienotajās Valstīs, Austrālijā, Jaunzēlandē un Krievijā. Tāpat augstskolas varēs uzņemt studentus un personālu no partnervalstu augstskolām.

Latvijai pieejamais finansējums jaunās aktivitātes īstenošanai 2015. gadā ir 1,2 miljoni eiro. Projektus iesniedza 20 augstskolas, un, izvērtējot pieteikumu kvalitāti, VIAA apstiprināja 12 augstskolu projektus.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā institūcija par Erasmus+ programmas īstenošanu Latvijā, savukārt  VIAA un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  nodrošina  programmas ieviešanu. Plašāka informācija par Erasmus+ pieejama Erasmus+ mājaslapā un VIAA mājaslapā.

 

Papildu informācija:
Kristīne Keiča
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67854760
Mob.: 28628088
e-pasts: kristine.keica@viaa.gov.lv