WorldSkills konkursanti apgūst prasmes pie labākajiem savā arodā

13.07.2015

Pasaules jauno profesionāļu meistarības konkursā WorldSkills 2015, kas no 11. līdz 16. augustam notiks Sanpaulu, Brazīlijā, Latviju pārstāvēs septiņi jaunieši. Konkursanti pēc ceļazīmes iegūšanas mācās arvien cītīgāk un apgūst nepieciešamās prasmes pie labākajiem savā arodā.

Otrdien, 14.jūlijā plkst. 10.00 mediji tiek aicināti uz pasākumu restorānā Kaļķu vārti, kurā būs iespēja sekot līdzi mācību procesam pavāra un viesmīļa profesijās. 

WorldSkills 2015 konkurss uzskatāms par līdz šim vērienīgāko tā pastāvēšanas vēsturē. Tas pulcēs vairāk nekā 1200 jauno profesionāļu un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu no 53 pasaules valstīm. Viņi uz globālās skatuves apliecinās savas prasmes 46 profesijās.

Konkursanti atklāj, ka WorldSkills sekmē viņu karjeras izaugsmi. Šis konkurss paver durvis uz gandarījuma pilnu nākotni izvēlētajā darbības jomā un palīdz izvirzīt skaidrus karjeras mērķus.

Vairāku mēnešu garumā vairāk nekā 20 konkursa pretendentu piedalījās mācībās, treniņprogrammās, semināros un citās nodarbībās, gūstot jaunas zināšanas un pilnveidojot savas prasmes, lai startētu konkursa atlases kārtās. Ceļazīmi uz WorldSkills 2015 konkursu ieguva septiņi jaunieši:

  •        Haralds Saušs, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, pavāra profesijā;
  •        Anna Līva Traumane, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola, skatlogu noformētāja profesijā;
  •        Reinis Gusts, Cēsu Profesionālā vidusskola, mēbeļu galdnieka profesijā;
  •        Linda Osīte, Rīgas Valsts tehnikums, grafiskā dizainera profesijā;
  •        Artūrs Krapāns, Rīgas Tehniskā koledža, Web lapu dizainera profesijā;
  •        Maksims Ivancovs, Rīgas Tehniskā koledža, elektriķa profesijā un
  •        Mārtiņš Kukojs, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, viesmīļa profesijā.

Katrs WorldSkills konkursa dalībnieks ir uzvarētājs – to apgalvo gan konkursanti, gan eksperti. Iegūta medaļa ir bonuss, bet tā nav galvenais. Galvenais WorldSkills konkursā ir mācīšanās no labākajiem, kas ļauj uzzināt, kāds prasmju apguves veids dod labākos rezultātus,  kā arī jaunu tehnoloģiju un darba organizācijas veidu apguve.

WorldSkills jauno profesionāļu konkurss notiek katru otro gadu un mijas ar Eiropas mēroga profesionālās meistarības konkursu EuroSkills. Latvijas komanda WorldSkills pirmo reizi piedalījās 2011. gadā. Pašlaik WorldSkills International asociācijā ir 72 dalībvalstis no visas pasaules. Katru dalībvalsti organizācijā pārstāv tikai viena valsts deleģēta institūcija, un Latvijā tā ir VIAA. Konkursā, kurš notiks jau 43. reizi, sacentīsies jaunieši no 53 pasaules valstīm.

WorldSkills 2015 Latvijas komandas nacionālajā atlasē un sagatavošanā starptautiskajam konkursam VIAA atbalstu sniedza virkne savas nozares uzņēmumu. Atbalstītāju vidū pavāra un viesmīļa profesijas kategorijā ir restorāni Kaļķu vārti un Burkāns, SIA Noble Wine, SIA Vīnoga.lv, SIA LIVIKO, Pavāru klubs u.c.

Aicinām sekot līdzi SkillsLatvia aktualitātēm un gatavošanās procesam konkursa Facebook profilā un VIAA mājaslapā www.viaa.gov.lv!

 

Papildu informācija:

Ieva Lorence
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67785435
e-pasts: ieva.lorence@viaa.gov.lv