Latvijas jaunie profesionāļi dodas uz līdz šim ievērojamāko konkursu WorldSkills

07.08.2015

Šodien Latvijas nacionālā komanda Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) pavadībā dodas uz pasaulē lielāko profesionālās izglītības un prasmju izcilības konkursu WorldSkills 2015. Pirmo reizi tas norisināsies Latīņamerikā, Brazīlijā no 11. līdz 16. augustam. Tajā četru dienu garumā 7 jaunieši no Latvijas prezentēs savas prasmes 53 valstu konkurencē.    

WorldSkills 2015 konkurss uzskatāms par līdz šim vērienīgāko tā pastāvēšanas vēsturē. WorldSkills konkurss aug un paplašinās katru reizi, sacensības kļūst arvien sīvākas, un iespēja iegūt godalgu ir arvien lielāks sasniegums.  Konkurss pulcēs vairāk nekā 200 000 skatītāju, kuri vēros kā 1200 konkursantu - jauno profesionāļu un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu apliecinās savas prasmes 50 dažādās profesijās.

Konkursa programma ir piepildīta ar dažādām iniciatīvām un pasākumiem. Viens no tiem ir 11. augustā notiekošais pasākums “One School One Country”, kura ietvaros Latvijas delegācija dosies uz kādu Brazīlijas skolu, lai iepazīstinātu ar Latvijas kultūras bagātību, ievērojamākajiem notikumiem un pastāstītu par konkursā pārstāvētajām profesijām. Tās pašas dienas vakarā norisināsies WorldSkills 2015 atklāšanas ceremonija, kurā piedalīsies Latvijas valsts delegācija un eksperti. Nākamajās četrās dienās no 12.-15. augustam jaunieši 1200 dalībnieku konkurencē prezentēs savas iemaņas, prasmes un zināšanas, lai cīnītos par godalgotajām vietām. Rezultāti būs zināmi 16. augustā, kad notiks konkursa svinīgā apbalvošanas ceremonija.  

VIAA gatavoja vairāk nekā 20 konkursa pretendentu šim nozīmīgajam pasākumam. Pēc vairākiem gatavošanās mēnešiem ceļazīmi uz WorldSkills 2015 konkursu ieguva septiņi jaunieši, kuri cīnīsies, lai kļūtu par pasaulē labākajiem jaunajiem profesionāļiem:

  • Haralds Saušs, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, pavāra profesijā;
  • Anna Līva Traumane, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola, skatlogu noformētāja profesijā;
  • Reinis Gusts, Cēsu Profesionālā vidusskola, mēbeļu galdnieka profesijā;
  • Linda Osīte, Rīgas Valsts tehnikums, grafiskā dizainera profesijā;
  • Artūrs Krapāns, Rīgas Tehniskā koledža, Web lapu dizainera profesijā;
  • Maksims Ivancovs, Rīgas Tehniskā koledža, elektriķa profesijā un
  • Mārtiņš Kukojs, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, viesmīļa profesijā.

Latvijas komanda WorldSkills pirmo reizi piedalījās 2011. gadā. Pašlaik WorldSkills International asociācijā ir 72 dalībvalstis no visas pasaules. Katru dalībvalsti organizācijā pārstāv tikai viena valsts deleģēta institūcija, un Latvijā tā ir Valsts izglītības attīstības aģentūra.

Skatīties vērienīgās konkursa atklāšanas un noslēguma ceremonijas būs iespēja arī tiešraidē, VIAA mājaslapā, vairāk informācijas: www.viaa.gov.lv.

Plašākam ieskatam video par konkursu WorldSkills ir pieejams šeit: www.youtube.com

Latvijas nacionālās komandas fotogrāfijas atrodamas šeit: flickr.com

Aktualitātēm par jauniešu gaitām konkursā var sekot līdzi Facebook lapā SkillsLatvia un VIAA mājaslapas www.viaa.gov.lv sadaļā “WorldSkills.

 

Papildu informācija:

Kristīne Keiča
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67785461, 28628088
e-pasts: kristine.keica@viaa.gov.lv