Profesionālo skolu audzēkņi sacentīsies konkursā “Lauksaimniecības tehnika”

05.10.2015

Lai popularizētu lauksaimniecības tehnikas mehāniķa profesiju un pilnveidotu Latvijas potenciālu dalībai starptautiskajos jauniešu meistarības konkursos, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Priekuļu tehnikumu rīko profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkursu „Lauksaimniecības tehnika”. Konkurss no 8. līdz 10. oktobrim norisināsies izstāžu kompleksā “Rāmava”, Valdlaučos, Ķekavas pagastā.

Konkursā profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi un absolventi vecumā no 17 līdz 24 gadiem demonstrēs savas zināšanas, prasmes un iemaņas darbā ar lauksaimniecības tehniku. Veiksmīgākajiem konkursantiem, turpinot savu profesionālo kompetenču pilnveidi, būs iespēja kandidēt dalībai starptautiskajā konkursā EuroSkills 2016, kas notiks Gēteborgā, Zviedrijā.

Dalībnieku vidū būs pa diviem audzēkņiem vai absolventiem no Profesionālās izglītības kompetences centra „Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikums” un tā izglītības programmu īstenošanas vietas Cīravā, Priekuļu tehnikuma un Malnavas koledžas izglītības programmas īstenošanas vietas Višķos.

Aicinām interesentus apmeklēt profesionālās meistarības konkursu, kas norisināsies 24. starptautiskās izstādes „Lauksaimniecības tehnika 2015” laikā! Daļu konkursa uzdevumu jaunie mehāniķi veiks lauksaimniecības tehnikas pārdošanas un remonta uzņēmumā SIA „Konekesko Latvija” Jelgavā.

Konkursu atbalsta: Lauksaimniecības tehnikas ražotāju un tirgotāju asociācija, SIA “A.M.L.” – izstāžu komplekss „Rāmava”, SIA „Amazone”, SIA „Konekesko Latvija”, SIA „Stokker Agritech”, žurnāls „Saimnieks LV” un Priekuļu tehnikums.

Vairāk informācijas par konkursu - nolikumā.

Plašāka informācija par izstādi atrodama šeit.

 

Papildu informācija:
Kristīne Keiča
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67785461, 28628088
e-pasts: kristine.keica@viaa.gov.lv