Noskaidroti labākie jaunie profesionāļi informācijas un komunikāciju tehnoloģiju nozarē

04.03.2016

Jauno profesionāļu meistarības konkursā informācijas un komunikāciju tehnoloģiju nozarē par labāko web lapu izstrādātāja profesijā atzīts Rīgas Tehniskās koledžas audzēknis Igors Novickis. Konkursu sadarbībā ar Jelgavas tehnikumu organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA).

Otro vietu web lapu izstrādātāja nominācijā ieguva Rīgas Valsts tehnikuma audzēknis Egīls Dunkurs, bet trešo - Daniels Kalniņš no Jelgavas tehnikuma. Uzvarētāji datorsistēmu tehniķa profesijā tiks paziņoti nākamnedēļ.

„Cilvēka personību raksturo ne tikai tas, ko viņš dara, bet arī tas, kā viņš dara. Jaunie informācijas un komunikāciju nozares profesionāļi šajā konkursā parādīja, ka ir patiesi ieinteresēti savā profesijā un ir gatavi meklēt un atrast radošus risinājumus visdažādākajiem izaicinājumiem savā darbā,” atzīst VIAA Informācijas un karjeras atbalsta departamenta direktore Aleksandra Joma.

Topošajiem datorsistēmu tehniķiem konkursa uzdevumi ietvēra, piemēram, Microsoft Windows un Linux operētājsistēmu instalēšanu un konfigurēšanu, datortīkla iekārtu konfigurācijas uzdevumu veikšanu un nezināma datortīkla izpēti. Tikmēr jaunajiem web lapu izstrādātājiem bija jādemonstrē savas prasmes dizaina izveidē, izmantojot HTML, CSS un Javascript programmēšanas valodas, kā arī jāizstrādā vadības panelis ar nelielu mājaslapas pārvaldes iespēju, izmantojot PHP un MySQL sistēmas. Nozares ekspertu izstrādātie uzdevumi bija pietuvināti starptautisko konkursu EuroSkills un WorldSkills prasībām.

Konkursā piedalījās audzēkņi no 10 profesionālās izglītības iestādēm vecumā līdz 21 gadam. Datorsistēmu tehniķa profesijā sacentās 19 jaunieši, savukārt web lapu izstrādātāja profesijā – 7 konkursanti. Balvas laureātiem bija sarūpējuši konkursa organizatori, kā arī SIA “Microsoft Latvia un AS "Exigen services Latvia".

Kamēr jaunie profesionāļi pildīja konkursa uzdevumus, viņus pavadošajiem pedagogiem bija iespēja piedalīties semināros par aktualitātēm nozarē un dalīties pieredzē par mācību metodikas jautājumiem.

Jauno profesionāļu meistarības konkursu VIAA rīkoja, lai sekmētu profesionālās izglītības attīstību, popularizētu informācijas un komunikāciju tehnoloģiju nozari un veicinātu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm.

Dalība pasākumā notiek Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.                                                                                                                                          

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Papildu informācija:

Kristīne Keiča
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67785461, 28628088
e-pasts: kristine.keica@viaa.gov.lv