Aicina pieteikties konkursā Erasmus+ profesionālās izglītības un mācību mobilitātes hartas saņemšanai

17.03.2016

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina organizācijas, kas aktīvi darbojas profesionālās izglītības un mācību jomā, līdz 19. maijam iesniegt pieteikumus konkursā Erasmus+ profesionālās izglītības un mācību mobilitātes hartas saņemšanai. Tā sniegs iespēju pieteikties Erasmus+ mobilitātes grantiem vienkāršotā kārtībā.

Profesionālās izglītības un mācību mobilitātes hartu var saņemt organizācijas, kas iepriekš pierādījušas spēju organizēt kvalitatīvu profesionālās izglītības un mācību mobilitāti audzēkņiem un personālam, nodrošinājušas mobilitātes projektu efektīvu un drošu finanšu vadību, kā arī izveidojušas skaidru un pamatotu institūcijas internacionalizācijas stratēģiju. Hartu piešķir uz visu Erasmus+ programmas laiku – līdz 2020. gadam.

“Kā pieredzējušus kvalitatīvas audzēkņu un pasniedzēju mobilitātes organizētājus sevi ir pierādījuši profesionālās izglītības kompetences centri, kas uzkrājuši pieredzi vēl Leonardo da Vinci programmā. Šobrīd kompetences centri spēj ne tikai organizēt mobilitātes kā nosūtošās institūcijas, bet arī uzņemt ārvalstu audzēkņus un pedagogus Erasmus+ mobilitātē, pateicoties arī nozīmīgajam infrastruktūras attīstības darbam, kas paveikts pēdējos gados,” atzīst VIAA Eiropas Savienības Izglītības programmu departamenta direktore Ennata Kivriņa.

Ieinteresētajām organizācijām līdz 19. maija plkst. 13:00 tiešsaistē jāiesniedz pieteikuma veidlapa. Plašāka informācija par Erasmus+ profesionālās izglītības un mācību mobilitātes hartu pieejama VIAA mājaslapā.

Lai skaidrotu ar hartu saistītos jautājumus, VIAA trešdien, 30. martā, plkst. 14.00 organizēs semināru, kurā informēs par pieteikumu sagatavošanu, iesniegšanu un vērtēšanas kārtību. Seminārs notiks VIAA telpās, Rīgā, Vaļņu ielā 1, 4. stāva zālē. Pieteikties semināram iespējams, līdz 23. martam aizpildot reģistrācijas veidlapu, kas pieejama šeit.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā institūcija par Erasmus+ programmas īstenošanu Latvijā, savukārt VIAA un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra nodrošina programmas ieviešanu. Par projektu konkursiem vairāk var uzzināt Erasmus+ mājaslapā un VIAA mājaslapā.

  

Papildu informācija:
Kristīne Keiča
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67854760
Mob.: 28628088
e-pasts: kristine.keica@viaa.gov.lv