Konkursā noskaidros labākos jaunos skatlogu noformētājus

04.04.2016

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu no 6. līdz 7. aprīlim organizē nacionālo jauno profesionāļu meistarības konkursu profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem skatlogu noformētāja profesijā.

Konkursā sacentīsies jaunie profesionāļi no Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas, Ogres tehnikuma, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas un Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma.

Šogad nacionālā konkursa uzdevums būs apģērbu veikala skatloga noformēšana. Konkursantiem uzdevuma izpildes laikā būs jāveido skices, makets, jāgatavo dekorācijas un jāizvieto preces.

Starp labākajiem jaunajiem profesionāļiem konkursā noskaidros arī potenciālos dalībniekus VIAA organizētajai profesionālās pilnveides programmai, lai pretendētu uz dalību starptautiskajā jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2016, kas notiks Gēteborgā, Zviedrijā, šā gada decembrī.

Starptautiskajā jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills Latvija skatlogu noformētāja profesijā būs pārstāvēta jau trešo reizi. Pasaules līmeņa konkursā WorldSkills 2013, kas notika Leipcigā, Vācijā, šajā profesijā startēja Beatrise Dzērve no Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas un ieguva sudraba medaļu.

Jauno profesionāļu meistarības konkursu VIAA rīko, lai popularizētu vides dizaina un reklāmas dizaina nozares, sekmētu profesionālās izglītības attīstību un veicinātu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm.

Konkurss norisināsies Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma telpās, Jūrmalas gatvē 96, Rīgā.

Dalība pasākumā notiek Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.  

Papildu informācija:
Kristīne Keiča
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67785461, 28628088
e-pasts: kristine.keica@viaa.gov.lv