Uzņēmēju dienās Kurzemē iepazīstinās ar Erasmus+ sniegtajām iespējām

24.05.2016

Šajā nedēļas nogalē, no 27. līdz 28. maijam, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) piedalīsies “Uzņēmēju dienās Kurzemē 2016”, Liepājas Olimpiskajā centrā, lai informētu par iespējām iesaistīties Eiropas Savienības (ES) programmā Erasmus+.

Komersanti ar Erasmus+ atbalstu var uzņemt ārvalstu praktikantus, sadarbojoties ar izglītības institūcijām citās valstīs. Programma uzņēmējiem piedāvā īstenot arī sadarbības projektus, veidojot Eiropas līmeņa stratēģiskas partnerības vai apvienības ar izglītības institūcijām. Savukārt prakšu vadītāji uzņēmumos ar programmas atbalstu var doties stažēties un gūt pieredzi prakses organizēšanā citās valstīs. Noderīgu informāciju izstādē iegūt varēs arī jaunieši un pedagogi, kas interesējas par Erasmus+ mobilitāti, kā arī potenciālie projektu iesniedzēji.

Kā liecina VIAA apkopotā informācija, Latvijas komersantu interese par Erasmus+ programmu ir palielinājusies. Ja 2014. gadā uzņēmēji bija iesaistīti piektajā daļā stratēģisko partnerību projektu, tad 2015. gadā komersanti līdzdarbojās katrā ceturtajā projektā. Tajā pašā laikā mācību mobilitātē uz ārvalstīm savus prakšu vadītājus sūtījuši vien pāris uzņēmumi.

Latvijas uzņēmumos iepriekšējā mācību gadā īstenotas 353 Erasmus+ prakses, bet šajā mācību gadā uzņemti jau 224 praktikanti, kuru mobilitātes izdevumus sedz programma. Šo iespēju jau izmanto tādi pazīstami uzņēmumi kā “Air Baltic”, “Olainfarm”, “Accenture” un “Sportland”, kā arī  reklāmas aģentūra “MOOZ!”, jaunuzņēmums “AirDog”, tulkošanas uzņēmums “Hieroglifs International” un “Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs”.

Latvijā Erasmus+ projektiem šogad ir pieejami 13,5 miljoni eiro. Stratēģiskās partnerības vienam projektam ļauj piesaistīt līdz pat 150 tūkstošiem eiro gadā, savukārt zināšanu apvienībās vai nozaru prasmju apvienībās divu gadu projektā var piesaistīt līdz pat 700 tūkstošiem eiro lielu finansējumu. Projektu konkursi visās aktivitātēs tiek izsludināti reizi gadā – rudenī.

Erasmus+ ir ES programma izglītības, mācību, jaunatnes un sporta jomā jaunajā ES plānošanas periodā kopš 2014. gada. Erasmus+ apvienotas līdzšinējās ES izglītības programmas, aptverot visas izglītības jomas. Programmu Erasmus+ Latvijā administrē VIAA un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

Ar informatīvo izdevumu par iespējām Erasmus+ programmā var iepazīties šeit: http://bit.ly/1XS2E84.

 

Papildu informācija:
Kristīne Keiča
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67854760
Mob.: 28628088
e-pasts: kristine.keica@viaa.gov.lv