Uzņēmējus Rēzeknē iepazīstinās ar mobilitātes iespējām Erasmus+ programmā

02.06.2016

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) 3. jūnijā piedalīsies Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) rīkotajā seminārā “Ārzemnieku nodarbināšanas un darbinieku nosūtīšanas jautājumi”, kur uzņēmējiem stāstīs par iespējām Eiropas Savienības (ES) programmā Erasmus+.

Komersanti sadarbībā ar izglītības institūcijām citās valstīs var uzņemt ārvalstu Erasmus+ praktikantus. Uzņēmumiem programmā ir iespēja arī  sūtīt prakšu vadītājus mobilitātē uz ārvalstīm, lai gūtu pieredzi prakšu organizēšanā.  Plašākas iespējas iesaistīties programmā uzņēmējiem sniedz sadarbība ar izglītības iestādēm.

“Pieņemot praksē ārvalstu studentus, ieguvēji ir gan uzņēmēji, gan praktikanti. Šo iespēju jau izmanto tādi pazīstami uzņēmumi kā “Air Baltic”, “Olainfarm”, “Accenture” un “Sportland”. Kopumā Latvijas uzņēmumos iepriekšējā mācību gadā īstenotas 353 Erasmus+ ārvalstu studentu prakses, un šajā mācību gadā uzņemti jau 224 praktikanti. Jāpiebilst, ka Erasmus+ sedz praktikanta ceļa un uzturēšanās izdevumus Latvijā,” stāsta VIAA ES Izglītības programmu departamenta direktore Ennata Kivriņa.

Latvijā Erasmus+ programmai šogad ir pieejami 14 miljoni eiro. Projektu konkurss programmā tiek izsludināts reizi gadā – rudenī.

Erasmus+ ir ES programma izglītības, mācību, jaunatnes un sporta jomā. Programmu  Latvijā administrē VIAA un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

Ar informatīvo izdevumu par mobilitātes iespējām Erasmus+ programmā var iepazīties šeit: http://bit.ly/1XS2E84. Plašāka informācija par semināru pieejama NVA mājaslapā: http://bit.ly/1qNP5uo.

 

Papildu informācija:
Kristīne KeičaVIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļassabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67854760
Mob.: 28628088
e-pasts: kristine.keica@viaa.gov.lv