Aicina uz Jauniešu garantijas ātro randiņu ar karjeras konsultantu

08.08.2016

Lai informētu jauniešus par mācību iespējām programmā Jauniešu garantija, kas dod iespēju gada vai pusotra laikā bez maksas apgūt darba tirgū pieprasītas profesijas, trešdien, 10. augustā, no plkst. 14.00 līdz 18.00 tirdzniecības centrā “Galerija Centrs” Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) rīko ātro randiņu ar karjeras konsultantu.

Pasākums aizsāk informatīvo kampaņu “Tavas dzīves plāns mācībām ar Jauniešu garantiju”. Kampaņa līdz pat augusta beigām mudinās 17 – 29 gadus vecus jauniešus pievienoties Jauniešu garantijas dalībnieku pulkam. Piesakoties bezmaksas mācībām kādā no Latvijas profesionālās izglītības iestādēm, jaunieši salīdzinoši īsā laikā var iegūt profesionālo kvalifikāciju kādā no 100 darba tirgū pieprasītām profesijām.

“Programmā Jauniešu garantija šobrīd profesiju ir ieguvuši gandrīz 2 800 jauniešu. Kā liecina absolventu aptauja, katrs otrais jaunietis, kas, mācības uzsākot, bija bez darba, sekmīgi to atrod jau mēnesi pēc programmas beigšanas. Šobrīd mācībām pieteikušies jau vairāk nekā 1 300 jauniešu, bet līdz augusta beigām vēl 2 000 jauniešiem ir iespēja pieteikties mācībām gada un pusotra gada programmās 37 profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā. Aicinu ikvienu interesentu satikties ar karjeras konsultantu, kas palīdzēs neapjukt lielajā profesiju klāstā un izvēlēties sev atbilstošāko”, mudina VIAA Profesionālās izglītības projektu departamenta direktore Elīna Purmale-Baumane.

Lai pieteiktos Jauniešu garantijas izglītības programmām, jaunietim jābūt ar pamatskolas, vidusskolas vai vidējo profesionālo izglītību. Mācību laikā jauniešiem ir iespēja saņemt stipendiju no 70 līdz 115 eiro mēnesī, nepieciešamos mācību līdzekļus, bezmaksas dzīvošanu dienesta viesnīcā, kā arī nodrošinātu prakses vietu, lai iegūtu praktiskās iemaņas, kas vēlāk palīdz konkurēt darba tirgū. Dokumentus izvēlētajā profesionālās izglītības iestādē var iesniegt līdz augusta beigām.

Plašāka informācija par uzņemšanu Jauniešu garantijas profesijās pieejama VIAA mājaslapā: www.viaa.gov.lv/jauniesugarantija.

Programmas Jauniešu garantija aktivitāti “Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana Jauniešu garantijas ietvaros” finansē no Eiropas Savienības Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvas, Eiropas Sociālā fonda, kā arī no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 

 

Papildu informācija:

Liene Jurkāne
Hauska & Partner
Kampaņas “Tavas dzīves plāns mācībām ar Jauniešu garantiju” komunikācijas konsultante
tālr.: 26453661 
e-pasts: liene.jurkane@hauska.com

Kristīne Keiča
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr.: 67785461, 28628088
e-pasts: kristine.keica@viaa.gov.lv