Reģionālajā konkursā Daugavpilī noskaidroti labākie jaunie datorsistēmu tehniķi

06.03.2017

Piektdien, 3. martā, Daugavpilī noslēdzās Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētais nacionālā profesionālās meistarības konkursa pusfināls datorsistēmu tehniķa profesijā, kurā noskaidroti seši labākie jaunie profesionāļi, kas piedalīsies nacionālajā profesionālās meistarības konkursā aprīlī.

Reģionālajā konkursā, kas no 2. līdz 3. martam notika sadarbībā ar Daugavpils tehnikumu, visaugstāko rezultātu un pirmo vietu ieguva Mārts Lapinskis no Liepājas Valsts tehnikuma. Otru vietu ieguva un ļoti labu sniegumu uzrādīja Priekuļu tehnikuma audzēknis Ričards Trofimovs, savukārt trešo vietu izcīnīja Aigars Pluģis no Saldus tehnikuma.

Tiesības piedalīties nacionālajā profesionālās meistarības konkursā ieguva vēl trīs konkursanti - Gatis Grečkovskis no Jelgavas tehnikuma, Alvis Alutis no Rīgas Tehniskās koledžas un Mārtiņš Mārcis Maskalāns no Liepājas Valsts tehnikuma.

Pieredzējušais nacionālo un starptautisko konkursu vērtēšanas komisijas loceklis un RTU Skaitļošanas centra vecākais datortīklu administrators Dagnis Zemturis atzinīgi novērtēja šī gada pusfināla konkursantu profesionālo sagatavotību. “Konkursantu sasniegumi ar katru gadu kļūst augstāki. Tas nozīmē, ka aug arī skolotāju profesionalitāte un pieredze audzēkņu sagatavošanā šādiem konkursiem,” secina D. Zemturis.

Pavisam kopā reģionālajā pusfinālā Daugavpilī piedalījās 18 konkursanti no 10 profesionālās izglītības iestādēm. Jaunie profesionāļi divas dienas risināja pusfināla darba uzdevumus, kas ietvēra Microsoft Windows un Linux operētājsistēmu instalēšanu un konfigurēšanu.

Visi seši konkursanti no 20. līdz 22. aprīlim piedalīsies nacionālajā profesionālās meistarības konkursā SkillsLatvia 2017, kas notiks Rīgā un pulcinās jaunos profesionāļus, kuri reģionālajos konkursos dažādās profesijās uzrādījuši vislabākos rezultātus. Konkursanti sacentīsies par tiesībām pārstāvēt Latvijas komandu starptautiskajā konkursā EuroSkills.

Nacionālo profesionālās meistarības pusfināla konkursu VIAA rīko, lai noskaidrotu labākos starp labākajiem topošajiem datorsistēmu tehniķiem un novērtētu viņu prasmes un iemaņas izvēlētajā profesijā, kā arī popularizētu informācijas un komunikācijas nozari un veicinātu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm.

Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.

 

Papildu informācija:
Zane Birka
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
Vecākā informācijas speciāliste
Tālr.: 67785462
e-pasts: zane.birka@viaa.gov.lv