Rīgas Pārtikas ražotāju vidusskola saņems 4 miljonus latu infrastruktūras modernizēšanai

31.08.2010

Jauno mācību gadu sākot un turpinot Latvijas profesionālās izglītības sistēmas pilnveidošanu, 1. septembrī valsts SIA „Rīgas Pārtikas ražotāju vidusskola” saņems četrus miljonus latu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) aktivitātes „Mācību aprīkojuma modernizācija un infrastruktūras uzlabošana profesionālās izglītības programmu īstenošanai” (3.1.1.1.) ietvaros.

Vienošanās par finansējuma piešķiršanu trīs projektu īstenošanai parakstīs Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās un skolas direktore Silva Ozoliņa 1. septembra svinīgā pasākuma laikā pulksten 9:30 Rīgas Pārtikas ražotāju vidusskolā, Nīcgales ielā 26. Plānots, ka pasākumā piedalīsies izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe.

Līdz ar finansējuma saņemšanu tuvāko 2,5 gadu laikā pilnībā renovēs Rīgas Pārtikas ražotāju vidusskolas mācību korpusu, izveidojot mūsdienīgus lietišķās informātikas, fizikas, matemātikas un ķīmijas mācību kabinetus, kā arī modernizējot skolas bibliotēkas telpu. Dienesta viesnīcā remontēs dzīvojamās telpas, sanitāros mezglus, atpūtas telpas, virtuves. Vērienīgas pārmaiņas gaidāmas arī skolas mācību darbnīcās, izveidojot mūsdienīgu ēdienu gatavošanas mācību virtuvi, mācību ēdnīcu, kafejnīcu un restorānu, pārtikas produktu laboratoriju, viesu apkalpošanas kabinetu, kā arī konditorejas, maizes un miltu izstrādājumu mācību darbnīcu. Skolu pilnībā pielāgos izglītojamajiem ar funkcionāliem traucējumiem.

Projektu kopējās attiecināmās izmaksas ir 3 935 702 lati, no tiem 86% ir ERAF finansējums, 14% – nacionālais publiskais līdzfinansējums.

Kopumā ERAF aktivitāte paredz līdz 2013. gadam būtiski uzlabot infrastruktūru 53 profesionālās izglītības iestādēs: Kurzemē – 8, Latgalē – 11, Vidzemē – 9, Zemgalē – 6, savukārt Rīgā un tās reģionā – 19. Vienošanās par ERAF finansējuma piešķiršanu infrastruktūras attīstībai VIAA līdz šim ir noslēgusi ar 26 profesionālās izglītības iestādēm visā Latvijā. Kopējā aktivitātes projektu īstenošanas summa ir 65 734 044 lati.

Papildu informācija:

Ruta Mihalovska,
VIAA sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 67359076
Mob. tālr.: +371 29355004
e-pasts: ruta.mihalovska@viaa.gov.lv