Liepājnieki SkillsLatvia 2018 konkursā ieguvuši 6 godalgas

28.04.2018

Ir noslēdzies Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētais nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2018, kurā noskaidroti 60 laureāti 20 dažādos profesionālo prasmju konkursos. Medaļu ieguvēji nozares profesionāļu un darba devēju vērtējumā ir demonstrējuši labākās prasmes un iemaņas. Sešas godalgas ieguvuši Liepājas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi.

Liepājas Valsts tehnikuma audzēkņi izcīnīja 4 godalgas. Krāsošanas un dekoratīvās apdares prasmju konkursā 1. vietu ieguva Valdis Prūsis, datortīklu administrēšanas prasmju konkursā 2. vietu izcīnīja Tomass Antonovičs, savukārt mobilās robotikas konkursā 2. vietā ierindojās Ritvars Alkšars un Rinalds Strazdiņš, bet tērpu izgatavošanā 3. vietu ieguva Megija Lazdiņa.

Godalgotas vietas izcīnīja arī Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņi: skatlogu dizaina un noformēšanas prasmju konkursā 2. vietu ieguva Estere Bērziņa, savukārt tērpu dizaina prasmju konkursā 2. vietā ierindojās Anna Jurjāne.

No 25.-26. aprīlim 118 konkursanti no 31 Latvijas profesionālās izglītības iestādes izpildīja starptautiskajiem standartiem līdzvērtīgus praktiskus uzdevumus, demonstrējot savas prasmes un to atbilstību darba tirgum.

SkillsLatvia 2018 kopskaitā izdalīti 20 medaļu komplekti par dalību tādos prasmju konkursos kā skatlogu dizains un noformēšana, tērpu dizains, tērpu izgatavošana, grafikas dizains, datortīklu administrēšana, mobilā robotika un elektronika, elektriskās instalācijas, inženierkomunikācijas, flīzēšana, friziera darbi, ēdienu gatavošana un citos prasmju konkursos. Laureātu un pārstāvēto mācību iestāžu sarakstu skatīt šeit.

TOP 3 profesionālās izglītības iestādes ar lielāko godalgoto vietu skaitu ir  Rīgas Mākslas un mediju tehnikums, iegūstot 3 zelta un 2 bronzas medaļas, Ogres tehnikums, kur skolēni ieguvuši 1 zelta, 2 sudraba un 2 bronzas medaļas, un Rīgas Tehniskā koledža, saņemot 2 zelta, 1 sudraba un 1 bronzas medaļu.

Kārlis Šadurskis, LR Izglītības un zinātnes ministrs: “Konkurss apliecina, ka mums ir izcila profesionālā izglītība un sadarbība ar darba devējiem. Tajā katru gadu atklājam daudz izcilu talantu, prasmīgu, enerģisku un gudru jauniešu, kas godam pārstāv mūsu valsti starptautiskajos profesionālās meistarības konkursos. Īpaši priecē, ka pēc iegūto medaļu daudzuma, ja rēķina pēc iedzīvotāju skaita valstī, Latvija ir pirmajā vietā pasaulē!”

Dita Traidās, VIAA direktore: SkillsLatvia 2018 ir lielisks atskaites punkts tam, cik daudzpusīga, kvalitatīva un prasmēs balstīta ir profesionālā izglītība Latvijā. Viens no lielākajiem konkursa ieguvumiem ir iespēja Latvijas talantīgākajiem jaunajiem profesionāļiem satikties ar savas nozares ekspertiem un potenciālajiem darba devējiem. Vienlaikus konkurss atlasa labākos, kuriem būs iespēja saņemt ceļazīmi pārstāvēt Latviju starptautiskajos EuroSkills un WorldSkills konkursos, kuros līdz šim Latvija uzrādījusi izcilu un konkurētspējīgu sniegumu.”

SkillsLatvia 2018 laikā konkursanti pārbaudīja savas prasmes starptautiskiem standartiem līdzvērtīgos uzdevumos, kuri bija jāpaveic 14 stundu laikā konkurences un pastiprinātas uzmanības apstākļos. “Konkursa darba uzdevumi apzināti ir pietuvināti katras profesijas reālajai videi, kurā jauniešiem būs jāstrādā nākotnē.  Tā ir ļoti laba iespēja piedzīvot, kā tas ir – uzsākt un realizēt darbu no nulles līdz beigām. Acis lepnumā iespīdas ikvienam. Labākie nozares speciālisti ir tie, kuri spēj apvienot teoriju ar praksi”, saka Normunds Grīnbergs, Latvijas Būvnieku asociācijas vadītājs.

Kopumā SkillsLatvia 2018 notikušajos 20 profesionālo prasmju konkursos (divi no tiem notika Jelgavā) piedalījās 130 konkursanti no 31 mācību iestādes.

Par SkillsLatvia 2018

SkillsLatvia 2018 ir nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss, kurš Latvijā norisinājās otro gadu, un to organizē VIAA. Konkurss ar moto “Uzvar darītājs!” cildina jauno profesionāļu prasmes un demonstrē profesionālo izglītības iestāžu un darba tirgus sadarbību.

Vairāk informācijas par konkursu SkillsLatvia 2018 VIAA mājaslapas sadaļā SkillsLatvia 2018, savukārt konkursa aktualitātes - SkillsLatvia lapā Facebook. Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds.

 

Papildu informācija:

Sabīne Dzene
Konkursa SkillsLatvia 2018 kampaņas “Uzvar darītājs!” mediju attiecību speciāliste
Sabiedrisko attiecību aģentūra Réputé
Tālrunis: 26659666
e-pasts: info@skillslatvia.lv