Krāslavas novadā var pieteikties mācībām pieaugušajiem 63 programmās

11.06.2019

Visā Latvijā turpinās ceturtā pieteikšanās kārta Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Krāslavas novadā var pieteikties mācībām 63 izglītības programmās piecās izglītības iestādēs. Strādājošie vecumā no 25 gadiem pirmoreiz to var ātri un ērti izdarīt tiešsaistē līdz 28. jūnijam.

Krāslavas novadā palielinājies mācību klāsts

Latvijā kopumā šajā kārtā iedzīvotāji var izvēlēties apgūt kādu no vairāk nekā 800 dažāda garuma un satura izglītības programmām, kas pieejamas 46 Latvijas pilsētās un novados. Krāslavas novadā piedāvāto mācību klāsts audzis no 39izglītības programmām 2018. gadā uz 63 mācību programmām šogad. Mācības divās izglītības programmās pieejamas arī blakus esošajā Dagdas novadā.

Visā Latvijā, tostarp arī Krāslavas novadā pirmoreiz var pieteikties mācībām mūžizglītības kompetencēs, kas palīdz iegūt dzīves garumā noderīgas prasmes, lai pielāgotos izmaiņām darba tirgū. Krāslavas novadā šīs kompetences var apgūt kādā no 30izglītības programmām, kuru klāstā ir tādas mācības kā komandas darba vadīšanas ABC, digitālās prasmes darba vajadzībām, produkta veidošana un pārdošana, iecere veiksmīgai uzņēmējdarbības uzsākšanai, finanšu un informācijas pratība pieaugušajiem un citas.

Līdzīgi kā iepriekšējās kārtās 33 izglītības programmas Krāslavas novadā pieejamas astoņās tautsaimniecības nozarēs. To vidū ir septiņas izglītības programmas, kuru noslēgumā iegūt profesiju - kļūt par  ēku būvtehniķi, elektromontieri, šuvēju, loģistikas darbinieku un noliktavas darbinieku.

Jaunums - pieteikšanās tiešsaistē

Pirmo reizi projekta laikā pieteikšanās norit tiešsaistē mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv jebkurā diennakts laikā. Iedzīvotājiem vairs nav jāsūta pieteikums e-pastā vai jādodas uz izglītības iestādi klātienē.

Ja strādājošajiem nepieciešams informatīvs atbalsts piemērotāko mācību izvēlei vai nav iespēju pieteikties mācībām tiešsaistē, konsultācijas un iespēju pieteikties klātienē nodrošina pieaugušo izglītības koordinatori 82 VIAA sadarbības pašvaldībās, tostarp arī Krāslavas un Dagdas novadā. Visu koordinatoru kontakti pieejami www.macibaspieaugusajiem.lv.

Mācībām var pieteikties strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam, tostarp jaunie vecāki bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības, un strādājoši pensionāri. Ikviens strādājošais mācīties šī projekta ietvaros var vienu reizi. Krāslavas un Dagdas novada iedzīvotāji var pieteikties mācībām arī citās Latvijas vietās.

Krāslavas novadā mācības šajā kārtā piedāvā piecas izglītības iestādes - Rīgas Valsts tehnikums, Latgales mācību centrs, mācību centrs BUTS, mācību centrs FIBRA un mācību centrs PLUS.

Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem iedzīvotājiem mācības ir bez maksas, pārējiem strādājošajiem jānodrošina 10% līdzmaksājums, kuru var finansēt arī darba devējs. Mācību maksa ir atkarīga no izglītības programmas veida un ilguma. Tie ir vidēji 36 eiro īsākajās izglītības programmās, kā arī vairāki simti eiro garākajās programmās, kurās var iegūt profesiju.

Plašāka informācija par uzņemšanas nosacījumiem, mācību un atbalsta iespējām, kā arī visu mācību saraksts ir publicēts projekta tīmekļa vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.

Mācījušies jau vairāk nekā 170 cilvēku

Kopš projekta uzsākšanas 2017. gadā tajā noritējušas jau trīs pieteikšanās kārtas, kurās mācības uzsākuši vairāk nekā 17 000 strādājošo. No Krāslavas un Dagdas novada projektā līdz šim iesaistījušies vairāk nekā 176 strādājošie, no kuriem 78% mācības pabeiguši. 23% jeb gandrīz katrs ceturtais mācību dalībnieks ir vecumā no 45 gadiem, kas apliecina novadu iedzīvotāju gatavību mācīties mūža garumā.

Līdz šim Krāslavas un Dagdas novada iedzīvotāju vidū populārākās mācību programmas ir bijušas dažādu kategoriju autovadītāju apmācība, apmācība darbam ar motorzāģi un krūmgriezi, mācības šūto un dekoratīvo izstrādājumu ražošanas tehnoloģijā un autokrāvēja vadīšanā, kā arī jaunākās tendences konditorejas izstrādājumu gatavošanā un noformēšanā. Daļa no tām pieejamas apguvei arī šajā kārtā.

ES fondu pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam un veicinātu gan strādājošo konkurētspēju, gan darba produktivitātes pieaugumu. Projektu finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, ieguldot tajā vairāk nekā 25 miljonus eiro.

Papildu informācija:

Zane Ieviņa
Kampaņas “Tuvāk jaunam darbam!” sabiedrisko attiecību speciāliste
P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības
Tālrunis: 26278178
E-pasts: zane.ievina@prae.lv 

Kristīne Keiča
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67785461, Mob.: 25541985
E-pasts: kristine.keica@viaa.gov.lv