Parakstīs pirmās vienošanās ERAF aktivitātē par dabaszinātņu kabinetu modernizēšanu

07.05.2009

Pirmdien, 11. maijā, pulksten 12:00 Valsts izglītības attīstības aģentūrā, Vaļņu ielā 1, 4. stāvā, tiks parakstītas pirmās vienošanās ar projektu īstenotājiem par finansējuma saņemšanu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) aktivitātē „Kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošas materiālās bāzes nodrošināšana" (3.1.3.1.).

Līdz ar vienošanos parakstīšanu jau tuvākajā laikā 221 Latvijas vidusskolā sāksies dabaszinātņu kabinetu remontdarbi un aprīkojuma iegāde, izveidojot mūsdienīgus un jaunajiem izglītības standartiem atbilstošus ķīmijas, bioloģijas, fizikas un matemātikas kabinetus. Projektu iesniegumu atlasi veica Izglītības un zinātnes ministrija, no iesniegtajiem 114 projektiem apstiprinot 112 pašvaldību projektus.

Kopējā projektu īstenošanas summa ir 22,5 milj. latu, no kuriem ERAF finansējums ir 85%, bet nacionālais publiskais līdzfinansējums - 15%. Apjomīgāko projektu ir izstrādājusi Rīgas dome - par 6,2 milj. latu ir paredzēts izveidot modernus dabaszinātņu kabinetus 63 galvaspilsētas vidusskolās. Savukārt 88 pašvaldības paredzējušas modernizēt dabaszinātņu kabinetus vienā pašvaldības vidusskolā, īstenojot projektu 98 tūkst. latu apmērā.

Projektu īstenošanas gaitā paredzēts iegādāties mūsdienīgus, kvalitatīvus uzskates līdzekļus un kabineta aprīkojumu katra dabaszinātņu priekšmeta apguvei, aprīkot kabinetus ar modernām informācijas tehnoloģijām, veikt skolu bibliotēku mācību video un fonotēku fondu atjaunošanu un papildināšanu, kā arī iegādāties elektroniskās apmācības programmatūras un jaunas mēbeles. Par ERAF līdzekļiem tiks veikti arī skolu kabinetu piemērošanas būvdarbi, kas nepieciešami, lai nodrošinātu tehnoloģiju un mācību aprīkojuma uzstādīšanu un ekspluatāciju.

Papildu informācija:

Ruta Mihalovska,
Valsts izglītības attīstības aģentūra
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 67359076
Mob. tālr.: +371 29355004
e-pasts: ruta.mihalovska@viaa.gov.lv